| Lexyemada a întrebat:

Buna, am 19 ani si de la o vreme ma atrag bărbații mult mai mari decat mine, insurati pentru ca au ceva al lor, sunt mult mai pasionali, deschiși
, experimentati. Recent am avut o aventura cu un bărbat de 31 de ani iar acum băieții apropiați varstei mele ii ignor.Voi ce parere aveti, conteaza varsta?

13 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Varsta conteaza la relatiile de lunga durata pentru ca inevitabil veti avea preferinte diferite la activitatile de timep liber.

La relatiile de scurta durata este irelevant, iubesti pe cine vrei.

| Bondarel99 a răspuns:

Si eu la fel dar nu m-as uita niciodata la un barbat insurat. Nu cred ca o sa iti convina sa fii pe planul 2, sa nu poti sa iesi cu em in lume, sa stii ca seara se duce acasa si doarme in acelasi pat cu altcineva si mai ales gandeste-te la femeia aia careia poate ii distrugi viata, ce o fi in sufletul ei. In plus un barbat insurat care se combina cu altele fara rusine fata de nevasta lui nu e un barbat de baza, nu stiu cum poti fi atras de el.
Adica din ce am inteles eu tu esti doar atrasa si te gandesti la o aventura nu o relatie.

| Lexyemada explică (pentru Bondarel99):

Am zis ca ma atrag barbatii insurati, dar niciodata nu mi-aș dori ceva mai mult, odata e de ajuns, pana acum n-am destrămat familii si nici n-am s-o fac pentru ca totul are o limita, merg dupa principiul ala, ne vedem ne simtim bine iar dupa fiecare pe drumul lui.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lexyemada):

Nu exista "ne vedem, ne simtim bine iar dupa, fiecare pe drumul lui".
Aventura poate iesii la iveala cand nici nu gandesti, complicand dintr-o data totul, aparand nevasta aluia, luandu-te la bataie, uraland si facand tam-tam. Apoi poate apare divortul, balacareala prin tribunal samd.
Deci, ceea ce ti se pare nesemnificativ, poate sa fie in final un dezastru, declansat doar de dorinta ta, de a te baga acolo unde este interzis, intr-o relatie de oamnei casatoriti.
De ce ai vrea sa distrugi o familie?
Sun milioane de barbati singuri ep lumea asta si tu doar la barbati insurati, te arunci?
Trebuie sa ai o mare doza de ura si rautate in tine, daca vrei sa faci rau cu tot dinadinsul, unor copilasi nevinovati, unei familii normale, sa-i vezi cum se despart. Nu stiu ce satisfactie iti da tie asta, dar trebuie sa fii bolnava psihic, ca sa faci lucrul asta cu buna stiinta, declarandu-te satisfacuta, cu un barbat musai insurat.

| RAY a răspuns:

Are un motiv evoluativ fetele cautau siguranta, asa ca alegeau un barbat mai dezvoltat fizic, mintal, de asta fetele se maturiseaza mai repede iar barbati mai tarziu, nu vad nimic rau in asta, daca am ajuns aici inseamna ca stramoasele noastre au ales bine, plus ce sa faci cu pusti imaturi cu gandul doar la vagin

| Violleta2022 a răspuns:

Personal, cred ca esti patetica, daca tii cu tot dinadinsul sa distrugi casnicii, doar ca sa ai ceva ce nu-ti apartine tie, ci alteia.
Nu este vorba de varsta aici, ca-ti poti alege unul de 60-70 de ani daca ai chef si asta iti da o anumita satisfactie, dar lasa naibii barbatii insurati, ca tu te dedai cu buna stiinta la cei insurati, cu o rautate fara margini, distrugand casnicii, lasand copilasi fara tata samd.
Probabil ca vei fii curand paruita si rusinata, de nevestele infuriate, ceea ce meriti de fapt, cu varf si indesat.

| Freya1 a răspuns:

De relații intre tine si unul de 30 + nu cred ca ar trebui să fie vorba.Mereu va exista o diferenta de mentalitate si fi sigura ca un bărbat matur nu ar lua de nevastă o copila.
Dacă ai aventuri e problema ta si viata ta.

| Emma30555 a răspuns:

Genul asta de relații nu ți vor aduce decât frustrări. Mai bine cauți pe cineva mai apropiat de vârsta ta, poate mai matur dar singur, sa simți ca ai o relația a ta, nu una de împrumut.

| Paul754880338 a răspuns:

Daca totul se rezuma la o aventura si esti sigura ca ai puterea sa te opresti inainte de a deveni o drama, da. Este asa cum spui o altfel de experienta, dar mai sunt si fete nevazute inca de tine ale acestui gen de aventuri. Trebuie sa fii cu mare bagare de seama.

| GirlOnline81 a răspuns:

Dacă ai nevoie de o părere, nu o caută pe un forum, ci la nevasta tipului ăla. Ea nu te va minți, îți va spune in fata cum stau lucrurile.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Dacă preferi bărbații mai maturi, alege unul care e liber.Sunt destul de mulți bărbați liberi cu vârste peste 30 de ani.

| Rd79 a răspuns:

Eu am peste 30 ani si sunt liber, daca esti interesata big grin

| jorjache a răspuns:

Hmm
43ani.Despartit
Mi-as dori sa te întâlnesc