| Doηηa a întrebat:

De ce ma simt atrasa de barbatii mult mai mari ca mine (19-25) si nu de cei mai apropiati de varsta mea (15-16)?
Mi se pare ca am ce vorbi cu un barbat decat cu un pusti care imi spune numai "cf?", "si cmz?","cmf?" altceva nu poti vorbi cu ei, in schimb cu cei peste 18 este altceva, si nu va ganditi la prostii.
Ce parere aveti?
Fara rautati!
Multumesc frumos!

51 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine vorbeste cu un caine decat sa te lasi condusa de cine nu trebuie, nu esti om facut sa te dai la adulti.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Hahaha ma faci sa rad tu pustoaica, aia i-a venit ciclu poate purta conversatii cu unii de 19-25 de ani laughing ma prapadesc de ras

| Adicteddd a răspuns:

Sincer nu esti singura in aceasta situatie.Si la mine este la fel.Cu un baiat de 16-17 ani nici nu ai ce vorbi, este prea copilaros, nu stie cum sa se comporte cu o vata, mai este si badaran uneori.Nu dau importanta unei fete, la ei prietenii sunt pe primul plan, mai vorbesc urat cu tine, sunt mistocari.Dar in schimb un baiat mai mare are mai multa experienta si asta se observa.Stie cum sa vorbeasca, sa se comporte cu tine, ioti face placere sa stai cu el, chiar si sa vorbiti despre orice, ajungi sa devii dependenta de prezenta lui.happy

| varcolaccc a răspuns (pentru Adicteddd):

Nu e neaparat o regula. Eu am 17 ani si crede-ma nu ma simt bine ca sunt matur... Da e dovedit ca o fata se maturizeaza mai repede ca un baiat dar. Uneori simt nevoia sa mai fiu si copilaros ca de aia vârsta de învață, nu trebuie de la o vârsta Frageda sa te maturizezi ca sa nu mai simti nici o plăcere a vieti

| CorneliaC a răspuns (pentru Adicteddd):

Eu gandesc contrariul a ceea ce zici tu. Am 20 de ani si imi plac pustii de 17-20 din simplu motiv ca-s mai atenti cu fetele, aia mai mari nu fac decat sa profite de inocenta fetei. Dar in fine, gusturile nu se discuta.

| Adicteddd a răspuns (pentru CorneliaC):

Nu zic ca nu ai dreptate...dar acum se gasesc astfel de baietii si mai mici si mai mari.Dar probabil noi am intalnit doar pe cei mai mari sa fie mai respectuosi..deoarece astia mai mici sunt obsedati dupa sex.Nu zic ca cei mai nu..doar ca, NU STIU.Si eu am avut un prieten mai badaran cu care nu te puteai intelege.Si prieten cu care ma intelegeam extraordinar de bine, dar trebuia sa-i scot eu cuvintele din gura, uneori, deoarece era putin timid.Acum fiecare persoana are gusturile si opinile diferite, si fiecare are un strop de dreptate in ceea ce zice.Cel putin asa consider eu. happy

| RAY a răspuns:

Daca ai facut biologie ai auzit de evolutie nu? e perfect logic ca o femeie care poarta ceva esential pentru specia noastra sa aleaga un barbat matur cu care sa formeze un cuplu isi recomand evolutia speciilor de darwin viata i scurta e pacat sa nu o citesti sau expresia emotilor la om sau evolutia omului toate scrise de darwin bafta multa, pusti vor sex draga si soramea a vrut cu unu sa faca ceva nu a facut nimic

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Smonalisa):

Sunt convins ca a fost demonstrata dar degeaba scriu ca tot nu vei crede imi pierd timpul

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Imi place intrebarea ta, freud spunea ca ne alegem parteneri care arata ca tati respectiv mamele noastre, te pot intreba tatal tau e in varsta?

| Doηηa explică (pentru RAY):

40 de ani.

| RAY a răspuns (pentru Doηηa):

Nu-i sigur nici ipoteza lui freud, posibil ca vrei ceva matur de asta

| RAY a răspuns (pentru Doηηa):

Voi fetele va maturizati mai rapid asta pentru ca la 40 de ani trebia sa muriti ca alte mamifere la incetarea menopauzei plus ciclu anunta creierul sa se maturizeze ca femeia sa faca copii si sa gaseasca un partener matur, in scimb la barbati ei nu se maturiseaza rapid pentru ca nu au de ce ei au rolu fecundatiei si atata ca apoi sa se maturiseze mai tarziu

| Doηηa explică (pentru RAY):

Cam asa e.

| RAY a răspuns (pentru Doηηa):

Totusi ai grija mare multi vad in tine o jucarie sexuala

| Doηηa explică (pentru RAY):

O sa am grija, multumesc frumos de sfat.

| RAY a răspuns (pentru Doηηa):

Asta pentru ca un barbat cauta o fata serioasa, cauta o fata matura nu ca tine fara suparare, tu ai o viata inainte lasa acuma baieti daca vrei o aventura da si atunci grija la boli, nu te implica emotional, sti de trofeul virginitati multi se bat pentru el ca apoi sa se laude, nu crede in nimeni decat in tine

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru RAY):

Aici nu este vorba despre teoria lui Freud. Este atrasă de bărbaţi cu vârste mai înaintate deoarece cum a spus şi ea, sunt mai maturi. Cu alte cuvinte, ai ce discuta cu ei.
Numa' bine!

| relian a răspuns:

Asa esti tu si asa sint si alte fete.Nu multe dar unele femei sint atrase de barbati mai mari ca ele.De ce? Asa este firea ta si a altora ca tine.Deci nu e nimic rau sau mai stiu eu cum.Probabil ca acest gen de fete sint cumva ceva mai precoce sa zicem asa si normal cauti discutii si restul la cine iti ofera.E o idee buna si de studiat asta cu fetele care prefera barbati mai maturi.Eu din ce am discutat cu citeva am inteles ca vreti sa ajungeti mai repede undeva, vreti sa stiti mai repede despre viata etc.PLus de asta invatati chestii mai repede de la astfel de persoane,insa asta ar fi explicatia ca doriti sa sariti ceva pasi din viata, vreti sa ajungeti mai repede mature din cauza ca vi se pare mai cool asta. Vreti sa mergeti cu masina sa conduceti, vreti sa mergeti la un club, la un bar sa beti ceva si nimicuri de genul asta, dar ceva mai devreme decit altii.Nu stiu daca chiar asa stau lucrurile dar nu am avut persoane sa le pot studia.Nici nu ma ocup cu asa ceva dar daca intilnesti asa fete e bine sa poti afla.

| h3r a răspuns:

Prostii! Singura diferență dintre cei de vârsta ta și cei prostalăi, adică cei mai mari care se uită la o fetiță... constă în modul în care te „abordează": ăștia neexperimentați te întreabă direct :ai făcut sex? iar ăștia mari te prostesc mai întâi fără a te întreba de sex, știind bine că n-ai avut parte de așa ceva, apoi te bagă în pat atingându-și scopul.
Vina este la tine. Axează-te pe băieții de vârsta ta, să zicem 17 ani. N-ai ce face cu băieți mai mari, că tu încă ești copil!

| pufies a răspuns (pentru h3r):

Adevar graiesti!

| igrek a răspuns (pentru h3r):

Le mănâncă.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru h3r):

În mare masură ai dreptate. Un bărbat matur ştie mult mai bine cum să prostească un copil, decât un puşti de 16 ani thinking

| h3r a răspuns (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

N-au experiență, iar capul le este plin cu sex. Nu că la ăștia mai mari n-ar fi... doar că au avut parte pe săturate.

| Duucu a răspuns (pentru h3r):

Ți-aș da o bere.

| h3r a răspuns (pentru Duucu):

Ciuc cu lămâie să fie, am băut-o aseară pe ultima.

| ywar a răspuns:

Iti dau dreptate intr-un fel... Intr-un fel cum spuneam. Cineva care ti-a raspuns la intrebarea ta mi-a spus in dupa amiaza aceasta ca judec oamenii. Iata c nu-i judec si spun doar atat - e normal sa vrei pe cineva cu capul pe umeri si care sa nu aiba un comportament de molusca sau de copil retard care sta pe banca facand bilute. Nu-i mai putin adevarat ca si eu la randul meu caut la o femeie maturitatea, spiritul, substanta si nu ceva trecator precum este aspectul fizic. De aceea s-ar putea ca si inversa sa fie adevarata - adica si [unii] barbati sa caute femei mature, care-si doresc o viata, nu o vesnica hoinareala.
Depinde de fiecare ce vrem - in principiu se spune ca femeia aseaza totul si barbatul este mai zburdalnic, mai vanator si dornic de un san mai dulce, mai gustos [citeste-o in sens metaforic nu fizic]. Adevarul s-ar putea sa fie pe undeva pe la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca ai perfecta dreptate. De ce? Pentru ca ei sunt mai maturi au trecut prin viata, stiu cum sa vorbeasca cu tine si nu numai. Astia tineri fac tot felul de glume proaste. Incearca sa experimenteze tot felul de chestii, dau cu piciorul in orice ce relatie. Ce sa faci asa e viata. Pentru ca voi fetele aveti 2 neuroni in plus la acea varsta frageda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

La acea varsta frageda au 2 neuroni in plus laughing frumos, foarte frumos.
Ce iti convine, unul tanar care prin nepriceperea lui se da de gol si arata ca isi doreste doar sex sau unul puriu de care sa te mai si indragostesti din cauza vrajelilor sale mature iar cand se satura de tine iti da cu piciorul in fund?
MissMM, nu stiu cati ani ai dar degeaba ai ai, lasa fetele sa invete dupa greselile altora, a celor care "dau cu piciorul in orice relatie ". Daca o fata este isteata face din orice vagabond un baiat de sufletwinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar trebui sa fi cr3tin sa te lasi schimbat de orice parasuta. Plus ca "Daca o fata este isteata face din orice vagabond un baiat de suflet", nu, nu. Poate invers daca este o curva o poti lua si intransforma-o in femei casnica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresit! ai doua palme la poponet tongue Discutam pe tema asta mult si bine daca doresti. Eu consider ca de la 18 ani pana pe la 25-27 de ani o fata poate sa-si traiasca viata la maxim ( excluzand drogurile ), numai asa isi va da seama cat de parsiva este lumea si va sufla si in iaurt daca s-a ars odata cu ciorba kiss ai tu ceva ceva dar nu vrei sa scoti totul din prima laughing)

| Duucu a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci tu spui că fetele sunt mai inteligente decăt băieții, la modul general? Patetic...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La multe va intrat in cap ca va maturizati mai repede, asta e! Nu vreau sa par rautacios dar daca e sa luam postarile fetelor de pe TPU( 80%) cred ca nu au gandirea nici a unora de 10-12 ani. Sa ma scuzi ca poate tu nu esti una dintre ele, dar poate ca ceea ce te atrage la el este faptul de a sti cum sa se compoarte, de a fi protector si ca stie cum sa intoarca foaia daca un subiect ia calea unei contradictii copilaresti, e ca un fel de ati citii gandurile si, cu mare perspicacitate, face ca tu sa vezi ca totul este ok dar pentru el este si mai ok, daca intelegi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce poti vorbi tu cu unu de peste 20 de ani? daca ai zis ca prostii nu. altceva ce ai putea? sport vreme? daca tu cu unu de varsta ta nu ai ce nu vad cu ai putea sa porti o conversatie cu unu de varsta mea...nu de altceva dar nu e ca as putea sa iau ceva in serios la tine (in caz ca zici de viata sau altele ...relatie) pentru ca toate la varsta ta si la a mea au numai petreceri si baut si orgii in cap.

| Doηηa explică (pentru anonim_4396):

Daca nu vorbeam cu tipi de peste 20 de ani nu aveam de unde sa trag aceasta concluzie.
Parerea ta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doηηa):

Tu poti sa fi vorbit doar cu 1 si sa fi tras concluzia asta nu am de unde sti... oricum ..ciudat.cred ca am vorbit numai cu fete de varsta mea sau mai mari si nu stiu laughing repet ciudat

| VladGH a răspuns:

Pai, mai mereu fetele sunt atrase de baietii maturi. Nu este o noutatewinking

| RAY a răspuns (pentru VladGH):

Fata a vrut sa afle cauza nu efectul

| VladGH a răspuns (pentru RAY):

Daca mai citesti odata vei vedea si tu ca cauza a mentionato chiar ea, baietii maturi sunt mai destepti.

| RAY a răspuns (pentru VladGH):

Nu ea decide cea ce vrea si mintea ei nu uita

| unknøwn a răspuns:

E simplu.
Copiii de vârsta ta nu au experienţă cu fetele.

Răspuns utilizator avertizat
| varcolaccc a răspuns:

Depinde de la baiat la baiat.

| kidy00 a răspuns:

Au experienta cei mai mari, dar se poate sa fi si tu mutl mai matura si de aceea te intelegi mai bine cu cei mai mari, mi s-a intamplat happy

| trance04 a răspuns:

Probabil esti o persoana putin mai matura si care vede lucrurile putin diferit sau poate te-ai plictisit pur si simplu de chestiile gen cmf sau cmz

| irbis96 a răspuns:

Sunt maturi si stiu ce vor de la viata.

Răspuns utilizator avertizat
| tranquila0teq a răspuns:

Pai probabil esti mai matura si nu iti plac astfel de copilarii. nu e nimic rau in asta dar totusi trebuie sa ai grija caci daca sunt mai mari sunt si mai isteti si mai vicleni si sa nu se intoarca impotriva ta

| BadFeelings a răspuns:

Si eu am aceeasi problema (dar in varianta barbateasca), efectiv nu inteleg rostul discutiei cu o fata de 15-16 ani.
Poate pentru 17 ani pe care-i am sunt mult mai matur, cel putin asa cred.Am avut multe "discutii" cu fete de 20 ani +, chiar si femei in buna regula, si crede-ma, e cu totul alta treaba.
Poate esti o fire destul de maturizata, si, nu ai intanlit un baiat destul de matur la aceeasi varsta, de asta te atrag baieti peste varsta pubetratii.
"Zici ca este altceva", e idem, doar ca primesti o alta intelegere.Generatia asta, e destul de copilaroasa, cel putin asa o vad.
Numai bine.

| Puiutzu91 a răspuns:

Singura explicatie este ca fetele se maturizeaza de la o varsta mult mai frageda fata de baieti. unii si la 18 ani se gandesc doar la jocuri video si animatii in schimb la fete nu e asa.Parerea mea e sa nu-ti neglijezi copilaria iar daca inti in discutii cu baietii mai mari sa ai grija pentru ca unii vorbesc cu fete mai mici cu un singur scop. take care. Funda? big grin