| anonim_4396 a întrebat:

Buna, TPU! Am si eu o problema.
Sunt fata si nu stiu de ce nu ma inteleg asa de bine cu baietii de varsta mea (eu am 18 ani). Adica simt ca nu prea am ce vorbi cu ei. In schimb, ma inteleg mai bine cu cei mult mai mari ca mine si uneori ma deranjeaza chestia asta... adica simt ca atrag baietii mai mari mult mai mult decat cei de varsta mea. Am patit de multe ori sa mi se faca avansuri de la barbati mai in varsta si nu-mi doresc lucrul asta. Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai este un pic cam normal ca barbati mai in varsta sa vrea o "prospatura" asa ca mereu o sa ai pretendenti din astea ce vor o aventura.
Daca esti atrasa de baieti de 20 23 de ani nu este nimic rau, oricum fetele se maturizeaza mai repede decat baieti.Dar daca te atrag cei de 30 40 cred ca este o mica problema.
Incearca si tu sa gasesti un baiat de 20 care sa fie matur (dar pentru asta trebuie sa ii dai o sansa, sa vorbiti, sa il cunosti) si ai sa vezi ca in timp te vei simti bine langa el.In fond o sa va placa aceleas activitati, nu trebuie sa te babifici de pe acum accepta sa mai fi copil.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E ceva normal, fetele sunt mult mai mature ca baieti

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde prin ce fel de cercuri te invarti si mai ales, cum arati.

| sierra1 a răspuns:

Ești mai matură decât media celor de vârsta ta. Cred că e un lucru bun.

"Am patit de multe ori sa mi se faca avansuri de la barbati" - le accepți ori nu, de tine depinde.

| SG1995 a răspuns:

La optispe ani ala viseaza sex salbatic si tu famelie d'aia. laughing
(Am scris la caterica astfel).

| CodrutElian1990 a răspuns:

Doua robleme:
1. Este un adevar recunoscut ca la varsta de 18-20 de ani fetele sunt mai mature in gandire, decat baietii (exista si exceptii). Cele doua sexe ajung la o maturitate asemenatoare la varsta de 24-26 de ani (dupa unele cercetari). De aceea fetele se inteleg mai bine cu barbati care au o varsta cu 3-5 ani mai mult decat ele.
2. Sunt persoane care sunt atrase de persoane mai in varsta, cum tot asa sunt persoane care sunt atrase de persoane mai tinere. Atat barbati, cat si femei.

| PopaCristian a răspuns:

Buna, cu cat mai mari decat tine. Pana la o diferenta de varsta de aprox. 10 ani nu e nicio problema!

| Marcela2018 a răspuns:

Fiindca vrei sa ti-o traga unul mai in varsta, de asta! iti joaca hormonii!