| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu cum sa incep, va fi mult de citit dar va rog, da-ti-mi un sfat sau ceva. Eu am venit acasa din Italia in vara anului 2013(aveam 16 ani jumate) si m-am combinat cu un baiat si am stat cu el vreo 3 luni, in fine, am avut si relatii sexuale (mare greseala).M-a parasit pentru ca nu ii convenea cum ma comportam dar daca ma comportam urat era pentru ca era indiferent dupa prima luna, ca si cum nici n-as fi avut iubit. Inainte sa ma lase cu o luna circa eu incepusem sa vorbesc cu un baiat care se comporta cu mine exact cum imi doream ca iubitul meu sa o faca si in ziua in care am devenit single m-am combinat cu acest tip pe care trebuie` sa mentionez ca nu-l vazusem in viata mea si nu stiam cum arata dar mi-a placut felul lui de a fi si cum scria. Ne-am combinat pe 25 august si pe 30 ne-am vazut pentru prima oara si a fost super bine. Era si frumos nu doar inteligent. Sa ziceam ca in seara aceea am dormit la el, la fel si a doua seara iar in seara aia ne-am cam iubit (sex). Stiu ca pare de usuratica dar ne placeam la nebunie si ne cunoasteam deja de o luna, chiar era dragoste de fapt. Nu ma criticati pentru asta, cateodata si mie imi pare rau dar sunt ninfomana. Era vorba ca trebuia sa raman in Romania pentru tot restul` vietii dar vorbisem cu mama si am decis sa ma intorc la ea in Roma. Am plecat pe 24 septembrie si el spusese ca voia sa continue aceasta relatie dat fiind faptul ca i-am zis ca vara anului asta o sa ma intorc definitiv ca sa pot ramane cu el. A trecut o luna si m-a lasat, s-a intors iar.a mai trecut o luna si iar m-a lasat dar s-a intors totodata. M-a lasat de nenumarate ori si ma bloca pe FB (da, relatia noastra se consuma virtual si nici nu voia sa-l sun ca vai ar fi suferit auzindu-mi vocea si neputandu-ma atinge) dar se intorcea de fiecare data. Spunea ca ma iubeste si ca nu poate sta fara mine si chiar ne faceam planuri si imi scria chestii foarte dragute ca la inceput si tot felul e balarii. Asta pana in ianuarie cand m-a blocat pentru ultima oara, eu m-am intors acasa si i-am scris mesaj zicanu-i ca trebuie sa vorbim..Ne-am vazut, ne-am "iubit" o zi intreaga, am plecat acasa si m-a lasat.o luna intreaga m-am rugat de el sa mai incercam dar era NU categoric. Pana la urma ne-am impcat acum, in martie, ne-am vazut, am plecat acasa si m-a lasat. Dupa faza aia eu n-am mai putut, nu mai rezistam, il uram si i-am vorbit urat..asa cum facea si el. Sa zicem ca au trecut cateva zile de certuri continue si a cerut o noua sansa..am refuzat, imi reprosa chestii din trecut. Acum o saptamna i-am oferit aceasta sansa desi pana si familia mea era impotriva lui. Ne-am vaut luni, a fost totu` ok..am plecat acasa si a inceput sa-mi vorbeasca urat si sa se comporte naspa..Azi ne-am despartit din nou. Va rog, spuneti-mi ce sa fac, eu cred ca am o obsesie pentru el dar el, el ce are? Nu stiu, cineva mi-a zis ca sigur era virgin si el crede ca de acum poate gasi usor pe cineva si cand vede ca nu-i nimeni ma cauta iar dar eu nu-l pot refuza. Nu-l mai iubesc dar simt ceva, desi m-a mintit cat se poate de des si l-am prins cu minciuna eu nu i-am zis nimic, am tacut ca sa nu se simta prost. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| DIVERGENT a răspuns:

Un baiat adevarat nu te trateaza asa.
Daca era dragoste adevarata si te iubea cu adevarat, nu se intamplau toate aceste lucruri.
Daca doi oameni sunt meniti sa fie impreuna, vor fi impreuna, indiferent de distanta sau alte lucruri.
Cand iubesti pe cineva, treci cu vederea anumite lucruri, pentru ca persoana respectiva este o parte din sufletul tau, din tine, si practic, te ranesti pe tine.
Cand iubesti pe cineva, te doare sa vezi acea persoana suferind, si faci orice pentru ea.
Daca el te-ar fi iubit cu adevarat, nu te-ar fi lasat sa te rogi de el ca sa va impacati.
Ca fata, trebuie sa ai demnitate. Ai si tu orgoliul si mandria ta.
El nu te merita.
Tu meriti ceva mai bun. Meriti un baiat care sa te iubeasca cu adevarat si caruia sa ii pese de tine.
Si mie mi-a placut foarte mult de un baiat. Chiar l-am iubit, insa el nu a simtit la fel.
Am suferit foarte mult insa am trecut peste cu timpul. Credeam ca el este alesul si simteam ca orice as face, nu pot sa il uit. Credeam ca nu mai simt nimic pentru el, iar apoi, cand il vedeam, imi dadeam seama ca ma insel. El a fost nesimtit, si si-a batut joc de mine. Chiar nu ma merita.
In fine, ideea este ca in prezent l-am uitat complet, si, din fericire, chiar sunt indragostita de un alt baiat, mai bun, care chiar ma merita.
Pana la urma, si tu iti vei gasi persoana potrivita alaturi de care sa fii fericita, alaturi de care sa te simti iubita, alaturi de care sa simti ca traiesti si ca dragostea adevarata este tot ce conteaza.
Eu te sfatuiesc sa faci ceea ce simti.
Asculta-ti inima, iar daca ea iti zice sa ii mai dai o sansa, si sa il primesti inapoi in inima ta, fa acest lucru, fara sa iti pese de ce zic ceilalti, pentru ca tot ceea ce conteaza, este CE SIMTI TU...

9 răspunsuri:
| NinaSimone a răspuns:

La naiba cu el!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce declaratie de iubire ti-a scris divergent... Nu stiu daca e fata sau baiat, desi spune ca a fost cu un baiat, dar nu am vazut niciodatat atatea stereotipuri in atat de putine randuri. Te-a transformat in cea mai deosebita nimfomana din istoria lumii!

Si eu cred ca ai o obsesie pentru el. Nu numai ca esti nimfomana esti si dezechilibrata emotional. Cu el nu se intampla nimic, nu vrea sa fie cu tine dar uneori vrea sa faca sex si in acele momente e cam greu sa te refuze. El a vazut ceva in tine ce nu-i place (poate cu exceptia faptului ca ti-ai pus-o cu el din prima zi sau ca ai apucaturi de stalker) si probabil e in aceeasi situatie ca si tine dar din alte motive. Isi doreste sa renunte la tine dar ii place sa aiba pe cineva cu care poate face sex cand vrea la fel tu cum vrei sa renunti la el dar esti obsedata si nu poti. O relatie sanatoasa si naturala, daca ma intrebi pe mine.

Ce e de facut? Pur si simplu cauta pe altcineva cu care sa ti-o pui tot de la prima intalnire. Baietii nu sunt pretentiosi, la inceput poti rosti si numele fostului in timp ce faceti sex, pe partenerul tau il vor preocupa alte lucruri...

Stiu ca acum iti pare rau ca ai oferit funda altcuiva si nu ai asteptat sa mi-o oferi mie, dar nu ma agat de chestii de genul asta. Sunt baiat mare, voi depasi momentul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am apucaturi de stalker, sincera sa fiu imi ascult si orgoliul rare ori si nu-l mai bag in seama, accept despartirea dar el se intoarce, de fiecare data. Uite, chiar si azi mi-a trimis o melodie in privat "Holograf, Doar o viata nu-mi ajunge sa iubesc" desi aseara ne-am despartit. Cum pot sa-l uit daca se intoarce oricum. Si fie vorba de sex, scuzati-ma..nu poate cauta la alta asa ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa faci? ai doua posibilitati:
1. faci rost de un harlet, sapi o groapa cam de 2m adancime si cam 2m lungime si 1m latime si daca nai curaj pe tine....atunci pe el!(4 scanduri si usa in tavan daca intelegi ce vreau sa zic)
2.revenim putin cu picioarele pe pamant, in primul rand iti recunosti ca esti un pic cam proasta(de fapt esti proasta de-a binelea) si incerci sa gasesti o iesire, situatia in care tu te afli nu este sanatoasa deloc, nu stiu incearca sa gasesti altul, umpleti timpul cu ceva uita de el pentru dumnezeu! orice ai face iti urez multa bafta!

| Solitude15 a răspuns:

Trebuie sa-ti pastrezi demnitatea asa ca rupe orice relatie cu al si nu va mai impacati iar nu are rost el nu te pretuieste
inca o solutie ar fi :daca ai o poza dea lui ar fi bine sa ii dai foc si sa te uiti cum se preface acea poza in cenusa cenusa care nimanui nu-i trebuie el nu te merita si nici tu pe el, intro relatie trebuie sa fie dragoste reciproca dar in cazul tau doar tu il iubeai
omul invata din propriile greseli iar el este un baiat caruia i plac fetele doar pentru o zi (nu stiu poate ma gresesc) dar ar fi bine odata cind esti singura sa te gindesti tu mai ai nevoie de el sau nu
iar ultima data ai facut foarte bine ca nu l-ai mai iertat
succes si straduiete de fiecare data cind il vezi nu il saluta nu il privi pur si simplu intoarcete cu spatele ridica capul sus si mergi mai depar atunci nu o sa se simpta bine crede-ma am fost si eu in asa situatie
succes fundita
si imi pare rau pentru tine puppy dog eyes

| alezander12 a răspuns:

E timpul sa-ti schimbi viata fiindca nu poate continua atit de nasol.

| Dobre_Raducu_Ionut_1986 a răspuns:

Da acum nu stiu daca el a fost or nu virgin asta numai tu ai putea stii si daca el a fost virgin da asa e a descoperit si alte fete si fac cu ele ceea ce face si cu tine banuiesc ca se intoarce la tine si tu imediat cedezi(sex) dar pti face altceva poarta-te cu el ca si cand nu ai avea nimic pentru el fi puternica barbati sunt oriunde si nu trebuie sa taci cand el spune minciuni fi cu tupeu si spune-i tot ce te doare invita-l la o cafea(dar sa nu fie altceva decat o cafea nu sarut nu atingeri nu sex doar vorbe) si spune-i tot ce te macina APOI IA SAU LUATI O HOTARARE sa puneti capat unui timp pierdut aiurea timp in care poti gasi pe altcineva sau ai putea face altceva nul mai iubesti dar esti atasata de el te-ai obisnuit cu el si i stii toate dificultatile si calitatile mai putin acea abilitate de a iesii cu altele in lipsa ta mai ales ca ai pe cineva in afara te-ai putea duce in afara si ai putea lasa totul in umbrele trecutului data viitoare alege cu ochii nu cu inima sa nu mai calci stramb mai multe sfaturi ma gasesti p fbk raducu Ionut dobre sau pe idul meu dobre_raducu_ionut te voi ajuta negresit

| GabiStars a răspuns:

Baiatul isi batea joc de tine scuze ca iti zic...era un pervers (vroia sa faca doar sex dar sa nu se implice emotional)..nu cauta o relatie adevarata + tu nu stiai ce face cu prieteni lui majoritate prietenilor la baieti zic laso ma bateti joc de ea ceva de genu incerca sa uiti de el..sau razbunete si atunci iti trece

| StayWithMe4Ever a răspuns:

Blocheaza-l pe facebook, sterge-i numarul din telefon si rupe orice legatura cu el. Un asemenea baiat nu merita atentia ta, in loc sa iti pierzi vremea cu el mai bine iesi cu prietenele prin mall ca orice fata.Sunt sigura ca iti vei gasi "marea dragoste" trebuie doar sa astept. Nu cred ca el era baiatul potrivit.
Nu il mai baga in seamna, va face decat sa te faca sa suferi, din nou si din nou, la un moment dat te va parasi definitiv si decat sa stai si sa plangi tu mai bine te desparti tu de el, sa sufere si el cum ai facut-o tu.
Traieste-ti viata dar, fara el.
Funda? happy