| anonim_4396 a întrebat:

fetelor, baieti, celor care macar o data au fost cu inima franta. Va rog foarte mult sa ma consolati.
Ideea e ca am avut cel mai sincer iubit din lume si o poveste foarte frumoasa de dragoste, eram mereu impreuna, peste tot eram impreuna, si cea mai mare frica a lui a fost sa nu ma piarda, sa nu-l las eu, faceam totul doar sa nu-i fac rau fiindca ma iubea enorm, si toti stiau asta, dar uite ca relatia noastra a inceput sa nu mai "functioneze" si ne-am despartit. Am aflat ca are pe alta, si o avea si inainte sa incheiem relatia, si poate ca e vina mea ca nu i-am oferit destula iubire. Asta cel mai mult m-a durut! nu mai rezist, mor de dorul lui, nu accept ideea ca nul voi ma vedea, ca nu voi mai vorbi cu dinsu, CA ESTE ALT CINEVA LINGA DINSU, traiesc o trauma, mereu plang, pur si simplu nu mai rezist, nu am chef de nimic, NU REZIST, NU REZIST! cred ca nu o sa mai gasesc pe nimeni mai bun ca el, mai intelegator si mai iubitor, nu ma simt in puteri sa incep o relatie cu alt om, il vreau pe el si gata crying( ma doare foarte mult, ma sufoc, nu stiu cum sa trec peste asta, cum, si mai stiu ca nu putem fi impreuna. sunt foarte disperata, dar nu am in gand sa ii plang in genunchi, il vreau doar aproape, nu inteleg cu a putut sa uite totul atit de repede, cum a putut sa plece? Va rog cele mai eficiente sfaturi, dragii mei va multumesc

4 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Cred ca ai facut suficient. daca nu vroia sa te piarda nu umbla dupa alta. fii serioasa. cred ca este un tip cu doua fete, genul de om teatral care face pe sensibilul ca sa nu vezi cat de perfid este in realitate.
iti recomand sa dai si tu o sansa baietilor care fac coada ca sa fie cu tine. la ei nu te gandesti? poate la fel plang si ei ca nu te pot avea pe tine in bratele lor.

| Mirke a răspuns:

Aici nu se inghesuie nimeni sa iti raspunda? Deci iti vezi de viata, cauta activitati solicitante, sa ai mintea ocupata, citit, scris, vorbit cu public divers, sa cazi lata de somn dupa o zi intreaga, apoi o iei de la capat, in cateva saptamani o sa uiti complet de el si chiar o sa iti faci prieteni noi!

| Eme_Ema_1983 a răspuns:

Daca te-a uitat așa repede înseamnă ca nu te iubea cu adevărat uita-l si nu te mai gândi la el cheama o prietena luați multă inghetata si un film haios si distrativa iti recomand,, din greșeală impreuna" e un film comic rău.
Esti o fata frumoasa iti vei găsi repede un iubi

| Tabetha a răspuns:

Daca as putea as da funda la toti :*