| catalinaloredana a întrebat:

am 20 de ani si pana acum nu am fost la ginecolog
am si eu o intrebare. Vreau sa merg pentru ca am o problema, imi intarzie aproape in fiecare luna si mereu intru in panica dar nu stiu cam in ce consta un control ginecologic big grin adica mai exact ce face ginecologul? o sa ma doara? :-s si cam cat costa un control? multumesc astept raspunsuri kiss

4 răspunsuri:
| rebeca a răspuns:

Pai pentru inceput o sa spui tu care e problema pentru care ai mers la control, ce doresti sa afli (si chiar te sfatuiesc daca ai orice fel de intrebare nu te jena sa spui, acolo vei afla cel mai corect raspuns), apoi o sa iti ceara cateva detalii despre tine si ultimele menstruatii si un mic control pentru analize.Cam atat.
Pretul incepe de la 50-60 de lei.Acum asta depinde de cabinet, de ce analize o sa-ti faca.
Multa baftawinking

| CarmenR a răspuns:

Nu o sa te doara. Daca ti-ai inceput viata sexuala este imperios necesar sa mergi la ginecolog pentru un control de rutina.

| roberta23 a răspuns:

Nu iti pot spune cat costa ca nu sunt in Romania,, dar iti pot spune in ce consta un control,, iti va face o ecografie interna care nu doare deloc si banuiesc ca iti ia monstra pentru analize asta consta in extragerea unei cantitati mici de mucozitate din peretii vaginului vei simnti doar o piscatura, dureaza cateva secunde.bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! poate o sa te doara putin, dar stai linistita nu dureaza mult consultatia happy. si eu am aceeasi problema si am luat tratament, e posibil din cauze hormonale mi-e mi-a prescris anticonceptionale. Iar pretul depinde de cabinet, eu stiu cam in jur de 40 lei 50 lei consultatia, oricum daca o sa ai nevoie de programare sa intrebi ca sa fi pregatita.