| Danadanyy a întrebat:

Am 20 de ani si sunt cu prietenul meu de 3 ani insa am o pb: el se gandeste numai la sex ...tot timpul.Iar acum ca a inceput facultatea si am inceput sa si lucrez nu mai am timp sa stau toata ziua cu el si ne vedem la 3-4 zile si imi reproseaza ca nu mai facem sex ca inainte. Vreau sa zic ca se supara daca amanam sau aude ca nu pot sa ne vedem ca ma duc la serviciu.Nu mai zic ca in 85% dintre discutiile noastre se refera la sex si cat de nemultumit este el ca nu o mai facema asa des.Ce sa fac? Eu nu stiu ce sa mai cred despre el...a inceput sa ma plictiseazsca si parca imi trece orice chef cand il vad cum face. Preciz ca si el are tot 20 de ani
Vreau si eu un sfat.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Dar el ce face, nu lucreaza, nu-i student? Daca ii atat de liber, si normal sa se gandeasca numai la sex, dar ma intreb cum te-ai combinat tu cu el, nu ai vazut ca nu are niciun capatai?

| mona a răspuns:

Pacat ca pune viata sexuala pe primul plan si nu apreciaza ce are langa el, sincer sa fiu in locul tau cred ca as dispera numai cand aud de sex, vorbeste cu el si daca nu-i convine lasa-l balta

| neutrino a răspuns:

In fata lui, numai pentru sex esti buna.

| Vix999 a răspuns:

Viata sexuala, la fel ca orice intr-o relatie se negociaza.
Daca nu intelege ca viata nu se invarte in jurul sexului nu ai ce sa faci. Te va insela si va da vina pe tine ...ca tu nu-i dai ce are el nevoie.
Este imatur rau de tot.
Nu ai alta varianta decat sa incerci sa ii tot explici pana o sa te plictisesti.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Obsedat! Sincer, vezi de drumul tau! Si eu sunt barbat, am 20 si am o prietena de 3 ani.Pai discutiile acestea legate de sex isi au locul in perioada pubertatii cand inca tropaie hormonii prin noi.Nu acum, cand trebuie sa ne gandim din ce in ce mai serios la pasul urmator! Pun pariu ca e genul de om care pana si in liceu inca mai punea mana pe fund fetelor...TREZIREA OBOSITULE! TE FUGARE MATURITATEA! Asta i-as zice in locul tau! Daca numai la sex se gandeste inseamna ca numai sex are de oferit.Pe cale de consecinta imediata, acea persoana este ca un sfarc barbatesc, da bine, dar total inutil!

Bafta! Ce sa zic? Data viitoare alege-l pe cel care nu si-a luat jeansi doar pentru ca mimeaza o erectie.

| Danadanyy explică (pentru AlecsRvaSpunePa):

Ok inteleg ca in ultimul timp nu o mai face des dar sincer mi se acreste sa nu fiu intrebata ce fac si ce am facut azi si in schimb sa imi propuna sa vin maine sau poimaine la ora x ca sa facem ceva...el zice ca ma iubeste dar cred ca iubeste mai mult sa faca sex cu mine.Si se supara cand amanam ca am treaba sau ma duc la serviciu.

| AlinChiriac a răspuns (pentru Danadanyy):

Tine minte un lucru Dana, esti o fiinta umana, nu o jucarie sexuala. Daca ar fi sa gandim logic. Stabilim o ora in care sa ne vedem da? Iar tu intarzii, sau amani pentru ca ai alte prioritati. El ar trebui sa aiba capacitatea de a intelege, asta daca este intr-adevar cu capul pe umeri. Dar din cate imi spui ca se plange sau se supara atunci cand amanati acest lucru. Nu vad alta solutie decat sa ii spui: Uite, stai aici frumos, iti deschid televizorul pe Tom and Jerry iar mama merge la servici. Te pupa mama, sa fii cuminte si ai grija sa nu cazi.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns (pentru Danadanyy):

Tocmai de aceea ar trebui sa-i dai papucii! Omul acela nu iti mai cunoaste nevoile si prioritatile! Cum poti sustine ca iubesti pe cineva cand tot nevoia ta este pe primul loc? Iubirea presupune in primul rand respect reciproc.Ti se pare ca te respecta atunci cand se foloseste de tertipuri sentimentaliste pentru a te face sa te simti prost ca nu-i oferi ceea ce vrea? Asta mi se pare mai degraba tehnica de manipulare!

Daca ti la tine si la buna fuctionare a materiei tale cenusii, calca-ti pe suferinta si lasa-l in pace! Dupa 3 ani e greu, stiu prea bine.Dar nu imposibil! Gandeste-te ca in timp ce ala trage de tine sa ti-o dea la rana, pe romaneste, un alt tip bun, manierat si educat asteapta sa te cunoasca! Nu-ti va da nimeni 3 ani din viata inapoi, asa ca gandeste-te ce faci cu urmatorii!

| Danadanyy explică (pentru AlinChiriac):

laughing ai dreptate

Răspuns utilizator avertizat
| AlinChiriac a răspuns:

Din ceea ce ai scris mai sus nu pot decat sa spun ca prietenul tau este un copil care plange dupa o bomboana. iar bomboana este la tine.

Cu cat contactul sexual dintre voi este mai rar cu atat este mai dorit si mai placut din toate punctele de vedere.

Din punctul meu de vedere ar trebui sa il tii in lesa. Daca acesta va ceda si iti va cadea la picioare, lasa-l. Nu este barbat.

Dar daca lupta, comunica si are capacitatea de a intelege un lucru, te va strange in brate, iti va spune: Imi pare rau. Si veti incerca sa cadeti la o intelegere.

Faptul ca 85% din discutiile voastre rezlta apoi la sex, nu este deloc normal. Avand in vedere ca amandoi sunteti de 20 de ani, amandoi cu facultatea si poate chiar ambii aveti un loc de munca.

Tu ai crescut iar nevoile tale s-au schimbat. In tinerete poate era ceva, dar acum ai nevoie de un tip care sa te domine din anumite puncte de vedere, sa iti fie superior iar tu in scurt timp sa inveti si sa te ridici la acelasi nivel.

Iar faptul ca el inca se gandeste intruna la sex, sex, sex nu este deloc ok. Ba mai rau da dovada de imaturitate. Un tip de varsta lui, poate putin mai mare, ar trebui sa aiba cu totul si cu totul alte preocupari:

Ma prietena mea e ok? Oare mai poate sa lucreze? Pot sa o ajut eu intr-un fel incat sa-i fac ziua mai frumoasa?

P.S. Tu stii raspunsul pe care il cauti mai bine decat intreaga comunitate. Ramane ca tu sa alegi ce faci pe mai departe.

P.P.S. Esti femeie, esti tanara, ai putere, ai vointa si o intraga viata de trait.

| Danadanyy explică:

E student, dar nu lucreaza. Deja mi s-a actrit cand il aud ca vrea sex, si numai desprea asta vb si imi reproseaza ca de ce nu vreau, ca o sa ne mai culcam la anul' si la multi ani si sincer cand il vad cum reactioneaza si se milogeste de mine in halul asta mi se taie chef de tot. Daca fac ceva cu el o fac din mila- si cred ca e destul de grav ca am ajuns sa ma culc cu cineva din mila. Si nu intelege ca mai am si eu treaba la facultate si la munca.Crede ca gasesc scuze sa nu ma culc cu el.

| AlinChiriac a răspuns (pentru Danadanyy):

Fie rezolvi asta cat mai repede in felul tau, fara a asculta sfaturile celorlalti. Propriile alegeri, propriile ganduri. Fie ramai papusa lui pentru inca mult timp de acum inainte.