| Кристина21 a întrebat:

Am 13 ani si ceva prietenul meu face 17 in vara suntem din oraje diferite, iar la vara avem degand sa ne vedem. El a zis ca nu e genu' care sa se gandeasca in primul rand, dar m'a intrebat dca vreau sa o facem si i'am zis ca nu stiu ca imi e frica mi-a zis ca la inceput o sa ma doara dar dupa nu si ca nu se supara dca nu o facem.Habar nu am ce sa fac am nevoie d un sfat il iubeesc enorm si as vrea sa o facem darr...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite care e treaba. O să te doară dar o să fiu sinceră cu tine. Nu vreau nicio fundiță, doar să bagi la cap.
Ești prea mică iar el este prea mare. Cei de genul lui caută fete mai mici pentru că sunt mai naive și mai ușor de prins.
Vrea doar sex, vrea să te facă sa dorești acest lucru. Nu te mira că nu îți spune direct. El încearcă să pară mai credibil față de tine pentru ca tu să nu-ți dai seama, altfel l-ai părăsi și el ce mai **** pe urmă?
Ești prea mică și tu să faci sex. În primul rând, până în 17 ani, crește foarte tare riscul de a face cancer de col uterin, una din cele mai mari cauze de deces la femei. Dacă te mănâncă undeva și o faci până în 17 ani, va trebui să mergi toată viața la ginecolog din 6 în 6 luni. Uite aici mai multe informații : http://www.sfatulmedicului.ro/......n+simptome
Iar apoi, gândește-te. Ce ai să ajungi dacă te f*ți la vârsta asta? O faci acum, până la 20 de ani cu câți o vei face? Vei putea fi catalogată drept panaramă, dacă afla cineva și pe bună dreptate.
Scuze.
În al doilea rând, ce face el e ilegal. Dacă mai află cineva și prin intermediul acestuia află și poliția, intră la un penintenciar pentru minori.
Asta e. Sper că ți-am fost de folos.

3 răspunsuri:
| Dominicc a răspuns:

Bai fata! baga-ti mintile in cap! esti manipulata de un tip de la distanta, nu se vede?!

Ai 13 ani, daca aveai 16 -17 mai ziceai de sex, dar asa?! va vedeti pentru prima data si gata, hop picioarele sus ca ma bag?!

Relatile la distanta sunt naspa, mai ales ca nu va vedeti! nu stiu cata incredere ai tu in el da se vede ca te lasi dusa de val! apoi o sa regreti! de unde stii tu ca el doar pentru asta te vrea?! sunt atatea cazuri. baiettii. suntem impunatori si. nu fi naiva...( eu am vorbit la general)

Daca ai degand sa faci asta... sa stii ca... pierzi din start! ai 13 ani! probabil ca vei regreta ca ai facut sex cu unu "de pe net"

In cel mai bun caz? iesiti, vedeti-va vreo 3 zile... vedei comportamentul si vezi si tu. da nu asa se face ma! e aiurea.

El a zis ca nu e genu' care sa se gandeasca in primul rand, dar m'a intrebat dca vreau sa o facem si i'am zis ca nu stiu ca imi e frica mi-a zis ca la inceput o sa ma doara dar dupa nu si ca nu se supara dca nu o facem."

bai. explica-i frumos ca nu esti o usuratiaca si ca e prea devreme pentru tine!

Logic! doare! e sex pentru prima data!

Daca nu se supara e Ok. amana. cel putin pana il cunosti destul de bine!

Revinoti. nu inteleg. naivitatea asta!

| albertcraiova a răspuns:

Ai 13 ani nu trebuie sa iti fie gandul la sex din cauza ca exista sansa mare sa faci cancer si alte complicatii. daca el a zis ca nu se supara si poate sa te astepte nu are nimic.dar daca e doar dupa sex atunci mai bine il uiti

| Publicitatee a răspuns:

Pfff. Koste Koste... Eu zic sa stai in banca talaughingstraight face