| Nextone a întrebat:

E vorba de un baiat care a tot insistat sa fim impreuna si eu l-am refuzat(in schimb ne-am sarutat) din cauza ca mai tineam legatura cu fostul prieten si nu stiam ce o sa se intample cu noi...Acum fostul a zis ca nu ii mai pasa de mine si pot sa fac ce vreau.Ma simt foarte apropiata de baiatu; asta si chiar simt ceva pentru el.Acum am incpeut sa bat iar apropouri iar el mi-a zis ca, l-am tot refuzat si acum sa ne culcam mai intai si dupaceea sa fim impreuna.Sunt destul de matura sa imi dau seama ca poate doar asta a vrut de la inceput si ca nu e bine, ca ar trebui sa il refuz etc.Dar chiar simt ceva pentru el, ce nu simteam decat pentru fostul..acea caldura cand e langa mine.Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Daca vrea sex din prima...chiar crezi ca merita sa-l ai alaturi de tine?

| Seby90 a răspuns:

Replace him with me. Simple.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dacă chiar ține la tine, să î ți demonstreze in alt mod, nu din prima sări în pat, că e clar, te foloseste, si după aceea te aruncă ca pe o cîrpă, propune-i o perioadă de cunmoaștere, de acomodare(fără sex) săruturi si atingeri care stîrnesc dorințe erotice, deci fără așaceva, pur și simplu discuții, dar totul trebuie să fie făcut in compania altor prieteni, nu voi singuri, si atunci în cercul lui de prieteni îl cunoști bine, și vezi ce fel de om este, și dacă te iubeste cu adevărat sau a vrut doar o noapte de aventură cu tine, părerea mea, tu faci cum crezi că e bine, dar după să nu plîngi că te a folosit in scop sexual, și după te a lăsat, e treaba ta.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Scuze o perioadă de cunoaștere voiam să scriu, m am grăbit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer...daca te-ar place nu ti-ar cere ceva de genu.e adevarat ca tii la el insa viata asta e dezamagitoare ..mai bine il astepti pe cel potrivit pe care-l vei iubi si tu si el pe tine. Deci eu spun sa-l refuzi. E alegerea ta ..si pana la urma nu e el singurul baiat din lume...

| Mihaii24 a răspuns:

Zii asa aluia: "Daca tineai la mine..si daca mai ti, nu imi mcereai asa ceva.Imi pare rau dar nu va fi nimic intre noi."
Si l-ai spart.

| gabu16 a răspuns:

Daca a zis sa va culcati... e clar! REFUZAL!

| Redistofelic a răspuns:

Da, minunat.
Umm... uite ce cred eu, din moment ce "mi-ai cerut" părerea. Eu cred că băieţică ăsta e un dobitoc. Simple as that. Spune-i că tu nu-ţi doreşti o astfel de relaţie, în care el decide când faceţi acel pas. El fiind un el, trebuie să îţi înţeleagă sentimentele şi nicidecum să-ţi spună că vrea sex pentru că l-ai refuzat. Spune-i că te-a deranjat, spune-i tot ce simţi pentru el, le place să te exteriorizezi. Dacă înţelege şi îşi cere scuze pentru ce-a zis, deoarece (recapitulare) a fost un mare dobitoc, cred că te vei simţi şi tu mai confortabil şi vei putea avea o relaţie normală cu el, însă dacă nu înţelege... cred că doar principiile şi orgoliul tău pot răspunde la "Dacă nu?"
Baftă şi îmi pare rău că aşa stau lucrurile. Hug.

| ioanabea95 a răspuns:

Buna! eu zic sa nu te lasi prea usor influentata de sentimente si sa te gandesti bine... inainte sa te culci cu el convinge-te ca tine si el la tine sa fi sigura ca vrea sa profite de tine