| betty1234 a întrebat:

Bună.
Am 21 de ani, 50-52 kg și menstruație la 28-30 de zile. Am avut contact sexual protejat pe 28 mai a doua zi după ziua maxima de fertilitate conform calendarului meu. Pe 30 mai am început sesiunea și odată cu ea și stresul. Pe 11 iunie am avut menstruația. Doua zile a fost foarte multa, cu cheaguri și parca țesut din acela de se elimina la menstra. A treia zi s-a oprit la prânz. Menstra mea tine 5 zile de obicei.
Înainte de menstruație nu am avut simptomele pe care le am de obicei : coșuri, durere de sâni. Doar am Fost irascibila. Luna asta, la ovulație am avut durere mare de ovare și mijloc. Mai pățesc asta uneori.
Sunt foarte stresata cu sesiunea și îmi fac griji aiurea cum ca as fi însărcinată deși prezervativul nu s-a rupt și l am verificat sa fie întreg.
Sunt balonata, parca am putina burta sub buric imediat, sunt obosita și am un nod in gat. Mi e frica sa fac un test de sarcina din cauza rezultatului. Vreau sa știu dacă sunt șanse sa fiu însărcinată sau nu, conform celor anterioare. Mulțumesc.
P. S. Da, sunt conștientă de metodele contraceptive și de cum se concepe un copil. Doar ca am citit atâtea chestii legate de ciclu peste sarcina și etc și am 'pitici pe creier ' și ma gândesc pe de alta parte cauza balonării sa fie stresul.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In realitate NU exista menstruatie falsa/peste sarcina. Este o prostie inventata de cei lipsiti de minime cunostinte medicale. In cazul unei sarcini instalate, uneori intr-adevar pot sa existe unele scurgeri mucilaginoase, mai mult sau mai putin sangvinolente insa la o privire cahiar si putin atenta orice femeie isi da seama ca este vorba de cu totul altceva. In situatia ta fiindca au trecut mai mult de 21 de zile de la actul sexual intretinut un 28 Mai si de asemenea mai mult de 7 zile fata de data la care a pornit menstruatia, poti sa iti faci un test de sarcina. Rezultatul obtinut va fi GARANTAT corect, valabil si valid. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| betty1234 explică:

Am uitat sa menționez ca îmi simt pulsul in burta și e foarte deranjant.