| Mia999 a întrebat:

Bună seara, am luat pastila de a doua zi pe 10 iulie iar alta la interval de câteva zile din neatenție(15-16 cred)....menstra trebuia sa imi vina pe 27 iulie si a întârziat pana astazi(8 zile). Sa imi fac griji pentru o sarcina sau e din cauza pastilelor? Am sanii durerosi si tari, dureri de ovare, sunt obosită mai mereu.
Multumesc de interes si ajutor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai Dumnezue stie, dupa ce ti-ai bagat deja 2 bombe hormonale in corp, ce se mai intampla acolo.
In orice caz, este de speriat cum poti lua medicamente din neatentie si te poti omori singura.
Poate ar trebui sa fii supravegheata, daca esti incapabila sa poti discerne ce faci bine, de ce faci rau.

| slayer09 a răspuns:

Daca te joci cu focul... big grin Mai ai rabdare si o sa te convingi.

| gabriielaaa a răspuns:

De doar a întîrziat si azi e venit mai de ce sa-ti faci griji ca esti gravidă un test de sarcina te va ajuta.

| FruttiFresh300 a răspuns:

E din cauza cantități mari de hormoni pe care o ai în corp în momentul acesta. Trebuie să fie măcar un ciclu între cele 2 pastile. Nu ești însărcinată, pastila și-a făcut efectul, dar tocmai ți-ai dereglat organismul.