| croissant a întrebat:

Bună,am 22 de ani si inca sunt virgină. Iubitul meu vrea sa mergem la munte si sa facem dragoste. Vreau si nu vreau in acelaș timp.Imi este teamă. Doare atat de rau pe cum se spune? Se vad anumite schimbări dupa ce ai facut?

Răspuns Câştigător
| HazelEyes77 a răspuns:

Alegerea iti apartine in totalitate draga mea. Daca simti ca e momentul si mai ales daca esti indragostita de baiatul asta si e reciproc atunci nu vad ce te ar putea retine. Apropierea intima, relatiile sexuale intr-un cuplu intensifica iubirea dintre cei doi si armonizeaza relatia. Iubirea fizica constitue ceva firesc intr-un cuplu. Nu trebuie sa ti fie teama de durerea resimtita la primul act sexual atata timp cat e atent si tandru cu tine si pune accent pe preludiu si tu te relaxezi chiar n o sa fie una greu de suportat. Majoritatea simt discomfort si durere de intensitate diferita dar depinde si de fiziologia himenului fiecareia. Nu sunt nici un fel de schimbari fizice vizibile odata ce ti ai pierdut virginitatea stai linistita. Nimeni n o sa si dea seama de acest aspect numai tu si iubitul tau o sa stiti ce s-a petrecut intre voi. Numai bine

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, dacă este prima data doare. Dar după durere vine și plăcere. Asa ca nu refuza oferta venita de la iubitul tău.

| gălbenea a răspuns (pentru Emilian65):

Nu e valabil in toate cazurile, pe mine de exemplu nu m-a durut.

| alin131 a răspuns:

Te-ai pazit pana la 22 de ani, mai pazeste-te pana te mariti...

| antiqque a răspuns:

Nu e o regula, te poate durea foarte tare sau poate sa nu te doara deloc. Depinde de fiziologia himenului, cat esti de excitata ( daca nu esti uda doare ), cat esti de pregatita sa o faci ( daca esti stresata o sa fii incordata si te va durea ).

| Catalinaa19 a răspuns:

Daca tu iti doresti asta,poti s-o faci. Daca simti ca nu-i momentul acum explica-i dar in asa fel incat sa nu creada ca nu esti interesata de el...iar daca vei alege sa faci dragoste cu iubitul tau,nu te va durea asa tare pe cat se spune,vei simtii ceva,dar nu e o durere, trebuie decat sa te simti bine. Schimbari o sa fie, dar nu vei vedea imediat, adica iti vor creste sanii, poti sa te ingrasi depinde si de corpul tau si alte schimbari nu cred ca mai sunt.