| ToxBoy a întrebat:

Am o relatie cu o fata de vreo 3 luni, ambii suntem majori si ca tot se apropie frigul am spus sa mergem la munte sa ne distram putin, problema oarecum este ca ma gandeam facem dragoste acolo nu doar pentru ca simt sa facem asta si pentru validarea sentimentelor ei fata de mine, nu am vorbit cu ea despre chestia asta dar mi-e jena sa vorbim despre asta si nici nu vreau sa am vreo surpriza sa ne despartim pe acolo sau ceva.Ea este virgina si asta ar fi o problema in plus, chiar nu stiu ce sa fac, un sfat, fie el cat de mic

12 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Prima data ar fi indicat sa incerci ca in discutiile cu ea sa incepi chiar si putin ''mai voalat'' sa aduci vorba atat despre activitatea sexuala cat si de momentul considerat de ea ca ar fi propice sa-si incepa viata sexuala. Doar daca vei cunoste care este parerea ei in privinta momentului considerat de ea ca ar fi cel indicat sa-si inceapa vieta sexuala, vei putea sa-i faci propunerea de a va petrece weekendul sau sa mergeti in excursia amintita. Succes!

| Sofer a răspuns:

Cand stai cu ea in camera incepeti sa va sarutati. mangaieli pe sani si jos sa se excite si dupa urmeaza dezbracarea si intra dragonul in pestera.

| Emma30555 a răspuns:

Dacă sunteți majori și va iubiți se poate întâmpla la munte ceea ce îți dorești. Dar chestia asta trebuie sa vina de la sine, dacă te refuza asta este, înțelegi fără sa te superi. E posibil sa deschidă ea subiectul în caz ca o inviti la munte și ea nu e pregătită sa treacă la următorul nivel al relației

| ToxBoy explică (pentru Emma30555):

Esti prima persoana cu capul pe umeri care mi raspunde, multumesc frumos

| Emma30555 a răspuns (pentru ToxBoy):

Cu plăcere, numai bine happy

| Goete a răspuns:

Inteleg ca in opinianta "validarea sentimentelor ei fata de tine" e echivalent cu a face sex cu tine, in caz contrar te despartesti de ea ("nu vreau sa am vreo surpriza sa ne despartim pe acolo sau ceva") - motiv pentru care vrei sa vorbesti inainte cu ea despre asta si sa ii spui asteptarile tale, ori se conformeaza, ori va despartiti.
Sincer, eu in locul ei ti-as intoarce spatele daca mi-ai expunemasa lucrurile precum le expui aici.
Bafta

| ToxBoy explică (pentru Goete):

Ai inteles complet gresit, nu prea iti ai locul in discutie si cred ca nici pe TPU, oricum multumesc mi ai deconspirat planul malefic

| Goete a răspuns (pentru ToxBoy):

Am inteles perfect ceea ce ai dat de inteles si nu sunt singurul carena inteles asta.
Inteleg ca in opinianta cei care "tin cunursul" si nu iti dau raspunsuri care sa te agrade, nu isi au locul aici.
Poate la urmatoarele alegeri vei fi tu Dumnezeu si vei decide cine are dreptul de a trai. Bafta

| ToxBoy explică (pentru Goete):

Nu am dat nimic de inteles, am fost explicit. Tu in schimb nu ai scris unele cuvinte corect, mai exerseaza cu cuvintele ca "cunursul, agrade, despartesti" poate le perfectionezi. Raspunsurile tale sunt irelevante si n au nici un fel de inteles d aia ti am spus ca n ai ce cauta aici, asa ca lasa l pe Dumnezeu de o parte ca are el grija de noi toti, chiar si de semi analfabeti, o seara frumoasa

| Goete a răspuns (pentru ToxBoy):

Desteptule, pentru a intelege "tin cunursul" e nevoie de putina logica pentru a-ti da seama ca e o greseala de redactare pe tastatura.
Inteleg ca nu ai capacitatea necesara si la urma urmei mi-e egal.
Cuvantul "despărteşti" nu cred ca nu e corect.
Cu privire la analfabetismul meu in Româna, sunt convins ca nu domini nici o limba straina la nivelul la care eu domin Romana si alte 2 limbi straine pentru mine.
Agradar inseamna "a-ti place", dupa traductor - dar cred ca nu exprima exact ceea ce voiam sa spun si da, s-a infiltrat un cuvant strain
Revizeaza-ti tu ortografia perfecta; dar nu cred ca am ce discuta cu unul care scrie:
" ma gandeam facem dragoste acolo nu doar pentru ca simt sa facem asta si pentru validarea sentimentelor ei fata de mine" - si vrea sa dea alt inteles unei fraze clare. Nici macar milă nu pot avea de unul ca tine, care cerseste dovezi de dragoste sau, mai rau, pe motivul asta vrea sex. Stai la pamant cu autostima, dar asta nu e problema mea.
Sunt convins ca in locul ei ti-as intoarce spatele pentru totdeauna.
O seara frumoasa a fost pentru tine, la mine nu era seara.
Adio

| AliGab a răspuns:

Daca asa simti tu ca vrei sa ti se valideze sentimentele ei pentru tine mai bine ai lasa-o balta si ti-ai cauta alta

Răspuns utilizator avertizat