| anonim_4396 a întrebat:

Am 24 de ani, sunt casatorita de 3 ani iar de vreo 2 luni sotul meu refuza sa facem dragoste. Iar atunci cand o facem (o data, maxim de 2 ori pe luna) e doar sex si cu final nesatisfacator pentru mine. Stiu sigur ca nu exista alta femeie in viata lui, nu e genul. Imi tot spune cat de mult ma iubeste dar eu nu simt asta din partea lui. Dati-mi un sfat va rog! Multumesc

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Este posibil ca nici tu sa nu fi ajuns la maturitatea ta sexuala, pe de o parte - asta depinde si de cum ai evoluat tu erotic inainte de casatorie! (cati ai mai avut, daca te-ai simtit bine, daca ai facut Petting, etc) iar pe de cealalta parte si el poate fi stressat, obosit, etc. Sa nu faci eroarea sa crezi ca barbatul nu e vulnerabil si poate sau vrea oricand -NU! De aceea a si luat asa un avant industria jucariilor sexuale, cu rol compensator!
Spui ca iti spune ca te iubeste, dar tu nu simti asta - oamenii nu simt la fel acelasi lucru, stii asta?!
Discutati sincer, spune-i ce ai pe suflet si decideti impreuna ce si cum sa faceti mai departe ca sa fie bine!
Success!

| valy a răspuns:

Poate e stresat. poate nu il mai atragi.incearca sa plecati intr-un wekend doar voi doi.si cumparati lenjerie intima mai sexy.nu ar strica un pic de aventura.sa va apuce intr-un loc in aer liber.si sa il vezi cum il aduci in limba dupa tinehappy

| irina20 a răspuns:

Niciodata sa nu fii sigura ca ar exista alta femeie... E posibil sa aiba ceva pe suflet, sa fie stresat, sa se simta complexat... Vorbeste cu el, din raspunsul lui iti vei da seama daca e sau nu infidel.

| Marijuana a răspuns:

Cheia tuturor raspunsurilor e COMUNICARE. Spune`ti punctul de vedere si sigur se vor schimba multe

| piciuk a răspuns:

Poate e obosit de la munca. de ce nu vorbesti cu el sa afli ce are pe suflet?

| cristinaanamaria a răspuns:

Stii sigur? omul se mai poate schimba, asta e unicul motiv pentru care te refuza, barbatul cand vine satisfacut de la amanta nu mai are chef de nevasta, asa e in peste 96%din cazuri, sa ai norocu sa fi in ala 4%?

| theoneandonly a răspuns:

Un sfat simplu : Divorteaza. Gaseste-ti unu cu care sa fii compatibila dpdv sexual.

| ciprianpet79 a răspuns:

Daca nu primesti acasa, cauta in deplasare!

| carla_1861 a răspuns:

Mai fratilor, astia de mai sus.
E stresat, suparat, obosit dar ftate 2 luni de zile.
...\