| Neamtu_Raluca_1996 a întrebat:

Suntem impreuna de aproape 4 luni,ne-am cunoscut frumos insa nu imi dadea siguranta fiind mai energic,vorbind mult,mi se parea cateodata ca se lauda,poate nu era asa,avea mereu un aer de superioritate cu cei din jur,glumeste mult, a avut o relatie de 2 ani de zile cu o fata decenta,chiar foarte de treaba,s-au despartit pentru ca ea il considera necopt la minte,punea pe primul loc prietenii,gasca etc. Cand l-am intalnit, stateam cu un barbat ce era plecat de 6 luni din tara,era mai mult plecat, eram impreuna de 1 an jumatate,nu ne mai intelegeam, dar el ma facuse sa simt ca ma iubeste cu adevarat. Am avut o situatie dificila cu ai mei si am ales sa plec dupa ce am implinit 18 ani cu baiatul de care va spun ca nu simt ca ma iubeste. Am plecat,parintii nostri sunt de acord,e totul okay din punctul asta de vedere,acum suntem in alta tara si nu ne-am prea acomodat. Mi se pare foarte dubios faptul ca nu vrea sa vorbeasca cu ai mei la telefon,s-a intamplat o singura data si m-am simtit prost. Nu este tandru cu mine,gen sa ma stranga in brate fara motiv,sa ma pupe,sa ma priveasca pe furis,sa imi spuna el primul ca ma iubeste (decat foaaaaarte rar) sau uneori ma doare cate ceva si el este foarte calm,nu este fericit cand sunt fericita. I am spus lucrurile astea,nu atat de detaliat,dar i am spus ca unele ma deranjeaza si a pus totul pe seama locului de munca si oboselii,sunt confuza cateodata. Sunt o femeie neindemanatica si de fiecare data cand manuiesc ceva gresit sau fac vreo boacana gen : scap ceva din greseala,ma stropesc cu ceva,fac o chestie copilareasca,nu sunt responsabila,ma critica si aflu cam o data la doua zile cate un lucru care nu ii place la mine sad uneori simt ca ma iubeste,dar si atunci am indoieli,ma macina atat de mult starea asta schimbatoare a lui,cand ne punem in pat,el se baga pe telefon,ori se intoarce cu spatele,ori sta si se uita numai in el,ca si cum eu as fi stravezie,alteori ma intorc si eu cu spatele de ciuda si imi vine sa plang de nervi ca degeaba simt sa ii mai spun,il iubesc foarte mult si mi-e frica de faptul ca e mai mult din partea mea. Sunt o persoana tandra cu el,mereu sunt atenta sa ii fac de mancare chiar daca nu sunt o profesionista,ma fortez sa i le fac bune pe toate,sunt foarte multe lucruri care nu ii convin la mine,si inca ceva. Atunci cand facem dragoste,eu ma daruiesc toata lui,il satisfac oral (scuzati-ma ca va spun lucrurile astea ), si o fac pentru ca ii face lui placere si mie in acelasi timp si o fac ori de cate ori se simte stresat sau obosit,iar atunci cand simt si eu nevoia sa facem dragoste,imi spune ca e obosit,ori il doare spatele,ori il doare capu',la inceput am spus "okay",dar textele au devenit din ce in ce mai dese si ma indoiesc de el sad el nu vrea sa imi faca oral,mi a facut de 2, 3 ori pentru ca i-am cerut eu (si sunt o persoana foarte ingrijita,nu este vorba despre igiena,sunt cat se poate de curata),am indoieli pentru situatia noastra este si putin dificila,lucreaza zilnic pentru a ma intretine si nu este vorba despre o alta femeie,nu este genul,a facut si sacrificii pentru mine,doar ca nu stiu ce sa cred,tin foarte mult la el sad dati-mi un sfat,orice. Din exterior se vede mai clara situatia, poate sunt orbita eu.

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Nu sunt eu marele expert in treburi din astea, mi se mai reproseaza si mie uneori ca sunt cam rece... in fine nu asta conteaza, ceea ce ai descris tu in prima parte pare a fi situatia clasica de mariaj la inceput, cu dificultati care vor disparea sau se vor atenua pe parcurs, acum nu sunt 100% sigur in privinta voastra ca lucrurile pot fi diferite. Ce pot sa iti spun. incearca sa vorbesti mai mult cu el dar nu cand vine de la munca, candva cand e liber si judecata nu ii e modificata de oboseala/stres/motivul ca abia a venit de la munca etc. altceva, poate o "lasati mai moale"cu dragostea, pentru ca din ce ai zis tu, parca te asociaza cu "instrument" anti stres sau ceva de genul.
Sper ca am ajutat, alti colegi poate vor da raspunsuri mai corecte. Toate cele bune! happy

3 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Întreabă-l clar, ori te iubește ori nu? Că din ce spui tu nu pare asta. Iar dacă nu faci ceva acum, când încă este timpul,
te vei complace în asta și vei ajunge o isterică!
Uite asta rețetă numa' bună de "mariaj", doamne ferește să mai apară și un copil!
P.S. Mai taie-l de la porția de dragoste, să vezi cum reacționează.

| Neamtu_Raluca_1996 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri, daca vreti sa mai adaugati ceva, sunteti bineveniti, am nevoie de sfaturi