| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am 29 de ani si sunt de 12 cu un baiat, pe care cred ca nu il mai iubesc si de care din motive financiare care necesita cateva luni sa se rezolve.Problema este ca acum 5 luni la o petrecere m-am sarutat cu un alt barbat un fost coleg de lucru dintr-o prostie dupa seara respectiva m-am tot intalnit cu el nu am avut relatii sexuale acum 2 luni mi-a zis ca vrea o relatie oficiala cu mine si sa ma separ, mi-a zis ca ma asteapta fidel lunile care aveau sa vina 6.Acum o sapt. m-a invitat la el acasa pt.prima oara si a incercat sa faca sex cu mine doar ca eu l-am refuzat nu am vrut sa fiu cu 2 in acelasi timp s-a suparat f tare si nu-mi mai vb de vreo 10 zile, nici eu nu i-am mai zis nimic.Ce sa fac? a vrut doar sex? m-a mintit? as dori rasp.din perspectiva unor barbati cu experienta va rog.multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ana,exista o vorba veche:inimii nu ii potida ordine.Te poti indragosti la orice varsta.Atunci cand o relatie nu isi mai gaseste locul, decat sa va chinuiti unul pe altul, cel mai bine este ca fiecare cu drumul lui.Ai gresit cand te-ai lasat dusa in casa altui barbat dar iti garantez ca daca te iubea cu adevarat si voia sa aveti o relatie serioasa, nu se supara.Asta iti spune din start ca singurul lui scop a fost sa faca dragoste cu tine.Te sfatuiesc sa nu mai faci asa ceva. Daca relatia ta cu sotul nu mai merge, despartiti-va, pune-ti ordine in ganduri ca timp si barbati gasesti si dupa aceea.Mult noroc.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Normal ca a vrut sex.Probabil te-ai gandit la motivele financiare ale baiatului cu care esti de 12 ani daca te-ai sarutat cu fostul coleg de serviciu. Poate asta nu are probleme financiare.Normal ca ar fi vrut sex.Te-a asteptat saracul atata timp.Foarte rabdator.

| neutrino a răspuns:

Dar tu, chiar speri ca ar fi dorit si altceva?

| Laura927 a răspuns:

Ai 29 de geaba!
Normal ca a vrut doar sex!

| Iunona a răspuns:

Si daca sunt de pe venus ca tine, imi ignoroi raspunsul?happy Uite ce iti spun eu: daca nu mai simti nimic pentru respectivul nu are rost sa o lungesti. Da, te-ai pupat si giugiulit cu altu sa vezi cum e altcineva. E ceva nou, ai stat 12 ani cu baiatul respectiv, nu mai simti nimic pentru el, asta e. Dar e mai bine sa te desparti de el. De ce te chinui singura? Iar in legatura cu baiatul care se da la tine, a spus totusi ca te astepata dar tu mai ai chef de o relatie serioasa dupa 12 ani de relatie? Nu mai bine pastrezi ceva timp pentru tine? Nu de alta dar parca nici la baiatu asta nu prea tii...

| NYK4u a răspuns:

Ai grija ce iti doresti, poate e bine sa iei o pauza, poate nu. Oricum ar fi, pana la urma o sa incerci si cu altcineva(cursul vieti)dar daca o faci si nu merge relatia fa-o ''curat''fara sa se afle... poate doresti sa te intorci la prietenul tau si nu o sa mai poti.

| SarcasmBoy a răspuns:

Tu stii cel mai bine ce a vrut al doilea barbat.Relaxeaza-te si gandeste-te la filmul parcurs de voi doi pana in momentul respectiv, toate intamplarile etc. si ai sa iti dai seama singura ce a vrut.

| Conficker a răspuns:

Din cuvintele tale rezulta un singur lucru. Tu vrei sa schimbi un pic meniul, n-ai punctat cu nimic omul care e langa tine, te-ai axat doar pe coleg. Da, ala vrea doar sex, iar tu esti la un pas de a insela. Ti-as recomanda sa vorbesti cu iubitul, FARA PERDEA, si sa va rezolvati problemele. Ar fi mai bine sa nu-i spui de colegul ala.

| teetrrerretre a răspuns:

Da, a vrut doar sex. Doar nu mai esti adolescenta sa crezi alte baliverne nu?

| VladCzR a răspuns:

La 29 de ani tu mai astepti pareri? Sunt baiat pot spune chiar barbat si din propria experienta, in cazurile (rare) cand am facut la fel a fost vorba doar de sex.A fost un caz in care m-am tinut de fata 2 ani si pana la urma m-a acceptat. De ce? Fiindca am avut N ocazii sa intretin relatii sexuale cu ea dar am refuzat pana nu avem o relatie. Daca dupa 12 ani de relatie cu iubitul tau, dintr-un simplu sarut ti-ai pierdut afectiunea fata de el, sincer imi este mila de tine, ai o gandire de 15-16 ani.Asta e parerea mea.Bafta iti doresc!

| ana646 a răspuns:

Va multumesc pt.raspunsuri!happy