| Anonimulanonim18 a întrebat:

Postez întrebarea la categoria asta pentru ca este mult mai solicitata decat celalte.
Am o mare dilema.
Am o relatie de 9 luni. Inainte de aceasta relatie am fost foarte foarte îndrăgostită de alt baiat superb. Se comporta frumos cu mine.Atunci nu aveam o relatie oficiala dar ne comportam amandoi ca doi indragostiti, adevarul e ca in toate lunile astea de relatie ma gandeam mereu la el.Acum a aparut din nou.
Aseara ne-am întâlnit, ne-am sarutat. Ma gandesc doar la el. In seara asta urmeaza sa vina iar la mine.
Nici macar nu ma mai interesesza de baiatul cu care am o relatie de 9 luni.
Am nevoie de un sfat.
Ce sa fac? Cum sa procedez?

13 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Acuma fapta este consumată oricum.
Dacă pe cel cu care eşti de 9 luni nu îl iubeşti nu îl mai ţine să îţi baţi joc de el. Aşa ar fi cel mai bine şi corect.
În schimb nu ne-ai spus motivul pentru care te-ai despărţit de cel de care ai fost şi eşti îndrăgostită şi cred că nici ţie nu îţi mai pasă. Dar gândeşte-te mai bine.De ce a apărut acum iar? Cât timp va rămâne? Ce vrea mai exact de la tine? Dacă vaţi despărţit deja o dată, mai merită să fiţi din nou împreună? Adică nu a mers atunci când a trebuit să fie dragostea mare, de ce ar merge acum?

| Anonimulanonim18 explică (pentru Freya1):

Atunci ne-am despartit pentru ca el a plecat in Londra si era prea mare distanță.
Niciunul nu am vrut sa ne despartim atunci dar am fost mai mult presați de distanța.

| alina2k18 a răspuns:

Pai e simpluwinking daca pentru asta cu care esti de 9 luni nu simti nimic si nu te mai intereseaza spune-i pawinking
Oricum vine celalalt la tine in seara asta deci...winking
Marfa de tine, joci la 2 capete si eu... laughing none laughing

| alina2k18 a răspuns:

Femeie moderna si dezinhibata!

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

La ce kkat a mai întrat într-o relație dacă nu are nici o treabă cu respectivul? De plictiseală probabil, de "vai mă simt singură, hai să-mi iau un lătrau cu mine să-mi țină de cald până găsesc și eu ceva bun". "Femeia modernă" pe p**...

| alina2k18 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate era prietenie cu beneficii si atat, nu relatie bazata pe sentimente si atasamentewinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru alina2k18):

Mda, da... așa-i așa-i. Atât că el probabil nu știa?

| HazelEyes77 a răspuns:

Clar sentimentele tale pentru fostul nu au disparut. Acum ca a aparut iar in viata ta te a dat peste cap cu totul uitand ca ai o relatie de ceva timp. Daca nu simti nimic pentru actualul nu l trata in modul asta mai bine fii sincera cu el si fiecare pe drumul lui. Totusi risti ca istoria sa se repete si baiatul asta sa dispara din peisaj iar si sa te lase cu ochii in soare. Daca nu a mers inainte ce te face sa crezi ca va fi diferit acum? Tu stii mai bine cum stau lucrurile. Daca crezi ca merita sa va dati o a doua sansa atunci fa o.

| Anonimulanonim18 explică (pentru HazelEyes77):

Tocmai la asta ma gândesc si eu. Sa nu se repete iar acelasi lucru..insa sentimentele pun stapanire atat pe mine cat si pe el(mi-a demonstrat asta).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nici macar nu ma mai interesesza de baiatul cu care am o relatie de 9 luni."...

De parcă te-ar fi interesat vreodată în primul rând... Clasic Românesc. Altă Tută, altă dramă specifică genului. Îți spun eu ce să faci, dă-ți două palme, trezește-te și nu ne mai plictisi.

| Anonimulanonim18 explică:

Mda. Nu ai inteles nimic din ce am zis
Daca nu ai un raspuns la intrebarea mea de ce te deranjezi sa răspunzi?

| Maikol a răspuns (pentru Anonimulanonim18):

Poate am exagerat putin, adica sigur, scuze! Dar nu ai procedat corect fata de iubitul tau! Parerea mea ca nu trebuia sa te intalnesti cu el, si daca ai facut-o trebuia sa ii spui, si daca el e baiat destept te lasa in secunda urmatoare. Macar lasa-l in lumea lui si nu ii mai pune coarne.

| Anonimulanonim18 explică (pentru Maikol):

Pai el stia ca eu am o relatie. Eu stiam ca el este in Londra. M-am trezit cu el in fata ușii...ce sa mai fac? L-am evitat cat am putut gândindu-ma la relatia pe care o am deja dar...