| ramona06 a întrebat:

Am aproape 2 luni de cund vorbesc cu prietenul meu.Eu sunt virgina si i-am spus sa astepte atunci cand voi fii pregatita[am 17 ani]. Aseara ne-am intalnit ne-am sarutat si am ajuns amandoi amandoi dezbracati9puscabig grin).[nici eu nu stiu cum am ajuns asa]Dar nu am facut nimic. Mi-a spus ca daca nu vreau nu ma poate oblig, o sa ma astepte.Acum sunt confuza...sa am incredere in el? un sfat! dau Funda:*

Răspuns Câştigător
| 666_7474 a răspuns:

Eu zic sa ai incredere, pentru ca nu multi baieti din ziua de azi se abtin cand vad o fata dezbracata chiar langa ei. E un gest frumos din partea lui ca nu a insistat, drept dovada a faptului ca te respecta. Daca toti ati inceput asa, puteti face mai intai petting (mangaieri, saruturi, dar fara penetrare), apoi cand veti fi amandoi pregatiti, puteti trece la urmatoarea etapa. Sper ca te-am ajutat, mult succes in continuare.

7 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Eu zic sa mai asteptzi pana cand vei fi 100% sigura ca poti avea incredere in el,
In fond mai ai timp
Testeaza-l mai intai nu te lasa prada!

| SociallyDepressed a răspuns:

Din moment ce ti-a respectat decizia si nu a continuat inseamna ca te respecta si e dispus sa te astepte pana esti pregatitawinking

| eduardinoedy a răspuns:

Asigura-te ca foloseste prezervative. Astfel nu se poate intampla nimic grav.

| emima a răspuns:

Eu te sfatuiesc ca atunci cand o sa fii suta la suta pregatita pentru asa ceva si vie avea suta la suta incredere in el atunci sa o faci nu te lasa usor convinsa

| zob79 a răspuns:

Mai asteapta pina cind vei simti ca-ti doresti cu adevarat TU sa o faci...independent de presiunile lui. E un test bun si pentru el, sa vezi daca poate sa astepte, daca te vrea doar pentru sex sau pentru tot ce esti tu.

| mihaeladulcikk a răspuns:

A incercat sa profite de tine, adica asa cred thinking iti au un sfat fii foarte atenta :*...stii cum sunt baietiiwinking, iar 2 luni este foarte putin, eu am vorbit cu un baiat 8 luni si nu am facut nimic. Daca te iubeste cu adevarat te intelege, daca nu, inseamna ca vrea altceva de la tine.te-am pupat.

| nIMic_3176 a răspuns:

Sari pe el!