| Gratiela26091988 a întrebat:

Hello.
Am 18 ani si sunt de aproape 10 luni cu prietenul meu.
Eu vreau să-mi incep viata sexuala( sunt virgina ) dar el tot ma refuza.
Am început să vorbesc despre asta cu el acum circa 2 luni.
Aseară am avut o discuție cu el si mi-a spus că el efectiv nu o poate face cu mine. Nu vrea sa faca chestia asta. Nu inteleg ce se intampla. Nu sunt urata. Chiar arat destul de bine. El nu mai e virgin.
I-am spus că înseamnă mult pentru mine asta si l-am rugat sa aiba grija in momentul ala pentru ca o sa fie un moment foarte important in viata mea.
Am decis să vorbesc deschis cu el despre asta si a spus că nu o poate face cu mine. Ca nu i-am prezentat incredere etc. (Sunt doar motive)
Tot evită să facem sex. Eu chiar imi doresc asta si s-au cam inversat rolulile pentru ca mai nou eu il astept pe ellaughing) iar daca ii zic ca nu mai primeste asa ceva nu-i pasa...
Nu are pe alta si nu are vreo boala.
Efectiv ma refuza. Doar se joaca cu mine.
Ce ar trebui sa fac ca sa vrea sa faca asta cu mine?

23 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Motivele pentru care un baiat ar refuza sex, cu o fata pe care pretinde ca o iubeste ar fi:
- este virgin si nu vrea sa recunoasca asta
- este gay si ii este rusine sa recunoasca
- ori are o boala sexuala si nu poate sa o faca sex, pana la vindecare.

| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e gay 100%, atunci ăsta ori e asexuat, ori face mișto de tine, ori... nu mai știu ce altceva l-ar putea face să fie astfel.
Oricum, tare aș fi vrut să am și eu parte măcar o dată-n viață de ceea ce refuză el așa ușor...

| Emilian65 a răspuns:

Ai rabdare cu el. Cu timpul se hotaraste sa faca sex cu tine. Poate are niste motive bine intemeiate de nu vrea sex cu tine.

| Andreeush a răspuns:

E cam dubios prietenul tau. Esti sigura ca nu e gay si sta cu tine pentru a pastra aparentele?

| SG1995 a răspuns:

Poate o are prea mică, sau are disfuncții erectile.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sigur nu este atras de tine sau vrea sa se despartă în curând de tine și nu vrea sa te aibă pe conștiință, virginele au tendința să șantajeze cu chestia asta "vai, dar ai fost primul" că sa te tina langa ele. Daca nu era nimic de genul asta nu avea de ce sa te refuze. Sau poate are traume cu virgine. Sau o fi gay. Oricum, nu-l mai stresa că dacă îți făcea el asta ziceai că-i porc și numai asta vrea de la tine.

| Plato a răspuns:

Intr-adevar, asta e noua.
Totusi, care e graba? Te fugareste cineva?

| Gratiela26091988 explică (pentru Plato):

S au inversat rolulile si ma simt aiurea sincerlaughing)

| Gratiela26091988 explică (pentru Plato):

S au i versat rolulile si nu inteleg de ce.

| Plato a răspuns (pentru Gratiela26091988):

Te-am intrebat ceva.

| Emma30555 a răspuns:

Întreabă l pe el de ce nu vrea. Singura explicație ar fi ca ii e frica de virginie, nu vrea sa se lege de tine prin asta

| ForeverAlone97 a răspuns:

Poate e gay sau asexual

| Stropdeploaie a răspuns:

Tu glumesti asa i? Pai in pana mea cine ar refuza o virgina,! mama mia. si una frumoasa. doar pretinzi asta! Probabil prietenul tau este extrem de speriat. ii este frica sa nu te lase insarcinata! Alta explicatie nu exista!laughing)

| Subsemnatul123 a răspuns:

Poate nu-i place cum arati. Adica ai zis ca nu esti urata dar poate lui nu-i place.

Sau poate a facut inainte cu o virgina si nu vrea sa mai treaca prin asta.

| Horus35 a răspuns:

Prezintă-i încredere etc. și o să vrea. E de admirat că un bărbat intr-o relație se respecta și nu accepta sa facă sex dacă ii lipsește încrederea. Nu se arunca după sex ca un disperat, valorifica și alte aspecte. Ce e așa deranjant? Problema reala e ca nu vrea sau ca sunteți intr-o relație și nu are încredere in partenera lui încă?
Sfatul ăla care apare mereu in situațiile astea:"dacă o iubești, o aștepți" — doar ca invers laughing)

| Valyasdfg a răspuns:

Poate îi e frică să nu-și dea drumul in tine, sa te lase gravidă

| Paul_Ciobanu_1996 a răspuns:

Tu abia ai facut 18 ani si vrei sa iti incepi viata sexuala?
Conform moralitatii, sexul se face dupa casatorie si conform bunului simt m, dupa 20 de ani.
El stie ca nu e bine acum, ca nu esti pregatita fizic, si psihologic.
Te asteapta bacul, un eveniment mai.important decat deflorarea pe care o vrei tu acum.
Plus ca trebuie sa te mai masturbezi pentru a-ti "largi" vaginul indejuns pentru a fi penetrata.
A doua chestie, e ca poate ii e frica sa nu il lasi, odata ce ai dobandit "experienta" si el sa fie doar folosit. Vrea sa te aibe cat mai mult.
Te cam grabesti, ca "fata mare la maritat."

| EmmaSimona1323 a răspuns:

Poate ca e prima oara cand are ocazia sa dezvirgineze o fata si nu stie cum, i-o fi frica sa nu strice momentul sa ramai cu o amintire neplacuta.

| AndreeaDeea210 a răspuns:

Exact asta am pătit si eu..si dupa 2 ani am facut asta stai linistită.El iți vrea binele pur si simplu crede ca inca nu esti pregatita pentru asta si vrea ca totul sa fie frumos si să iti amintesti cu drag prima data..Ascultă mă el iti vrea binele mai asteapta nu te grăbi..ai doar 18 ani

| Connor300 a răspuns:

Te ajut eu daca vrei si el nu are curajul sa o facalaughing))))

| Mariavasile a răspuns:

Poate ii este rușine dacă și el este virgin, ori se simte complexat de ceva

| Curva1998 a răspuns:

Daca el nu mai e virgin inseamna ca ceva nu a fost ok cand a facut. Nu mai insista o sa regreti ca iti pierzi virginitatea poate el de aceea refuza ca te iubeste si nu vrea sa suferi. Sau e gay

| AnonimulAnonim7 a răspuns:

Eu cred ca are scula prea mica si ii este rusine.Incearca sa ai o discutie cu el pe tema asta si spune-i ca nu e nimic, ca puteti rezolva...Macar va incepe vrea