| Twister09 a întrebat:

Am atins cu penisul vaginul, nu am bagat-o deloc doar am atins-o la intrare.
Am ejaculat la mine in palma. Dar ma gandesc sa nu cumva sa fi rămas si pe acolo putina sperma. Credeti ca poate rămâne însărcinată?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse minime, dar sunt, atata vreme cat te-ai jucat cu penisul la intrarea in vagin, intotdeauna exista sansa sa curga 1 singura picatura inauntru si sa fecundeze ovulul. Singura conditie ca ea sa ramana insarcinata fiind ca fata sa fie la ovulatie!

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca sarcina se poate forma NUMAI/DOAR in perioada celor 4-5 zile apartinatoare PERIOADEI FERTILE a oricarui ciclu menstrual si de asemenea NUMAI/DOAR in cazul in care sperma si spermatozoizii ajung in vagin in 1-a sau in toate cele 4-5 zile ale perioadei fertile, pur si simplu o intrebi pe fata respectiva sa-ti spuna daca in acel moment de care amintesti, ERA SAU NU ERA in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual. NIMENI in afara de fata respectiva NU iti poate oferi un raspuns cert, exact si mai ales sigur si corect. Sanatate!

| Jay1 a răspuns:

Nu cred, dar sunt şanse foarte mici să rămână insărcinată chiar dacă era in perioada fertilă.