| Twister09 a întrebat:

Buna, daca am frecat penisul, de vaginul iubitei mele, dar nu am ejaculat pe ea, ca la mine in palma, credeti ca poate rămâne însărcinată?
Ca ma gandesc sa nu fi rămas puțină sperma pe vagin.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea cred, extrem de mici spre inexistente sansele.

| Violleta2022 a răspuns:

Orice este posibil, atata vreme cat v-ati jucat la intrarea in vagin!

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice fata dar nu doar ea ci si partenerul ei de cuplu (daca are) indiferent de varsta lor, daca au ajuns in momentul in care este posibil sa urmeze inceperea vietii sexuale, ar trebui sa cunoasca in mod foarte exact si precis mecanismul de formare/producerea a unei sarcini. De asemenea este indicat ca inainte de a intretine primul contact sexual indicat sa fie protejat, mai ales ea ca fata, trebuie sa fie deja bine informata pentru cunoaste procesul prin care se poate forma o sarcina. Este cat se poate de indicat sa fii corect informata in sensul ca in mod OBLIGATORIU trebuie sa existe minim 2 conditii strict necesare pentru a se putea forma o sarcina si cu precizarea ca aceste 2 conditii trebuie sa existe in acelasi timp, sa se produca simultan dupa cum urmeaza :
1-) In primul rand orice fata care are ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata, insa NUMAI in cazul in care ''pasarica'' este ori masturbata neglijent ori in cazul in care ea intretine sex neprotejat, in urma caruia ajunge sperma in vagin. Sarcina se poate forma doar daca sperma ajunge in vagin si acest lucru are loc in zilele PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual, adica in 1-a sau in toate cele 3-4 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau chiar in ziua ovulatiei atunci cand exista deja OVULUL VIABIL in uterul ei si acesta poate fi fecundat de catre un spermatozoid provenit din sperma autentica, deci NU din lichidul preejeculator fiindca in continutul acelui lichid NU exista spermatozoizi.
2-) Printro modalitate indiferent care ar fi aceasta, SPERMA trebuie sa ajunga/sa patrunda in mod obligatoriu IN VAGIN (indiferent de cantitate), deoarece doar in acest mod spermatozoizi existenti in sperma vor avea posibilitatea sa treaca din vagin in uter si de acolo s ajunga in trompele uterine pentru a fecunda ovulul in cazul in care ovulul exista deja in acel moment. Sarcina NU se poate forma oricand, in orice conditii sau chiar si din....nimic, asa pur si simplu...din neant. happy
Multa sanatate!

| Mkeynes a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu inteleg doar nu poate ramane insarcinata daca de masturbeaza...1-) In primul rand orice fata care are ciclu menstrual, poate sa ramana insarcinata, insa NUMAI in cazul in care ''pasarica'' este ori masturbata neglijent ori in cazul in care ea
Si apropo cum lichidul preejaculator nu contine spermatozoizii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mkeynes):

NU. Absolut deloc.

| mihai69 a răspuns:

Păi dacă te gândești că a rămas și pe acolo, înseamnă că există un risc. Cu atât mai mare, cu cât ea e mai aproape de ziua ovulației.

| Frank51 a răspuns:

Cu siguranta si cu certitudine va ramane 100% insarcinata, din pacate.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu.

| DeathOfDreams a răspuns:

E aproape imposibil. Nu e atât de ușor laughing