| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am auzit ca exista platforme online care angajeaza ca si moderator/operator de chat. (adica ca si video chat doar ca fara video doar chat). Dar nu stiu in care sa am incredere. Mi-ati putea recomanda cateva? Eu am amplicat deja la: https://www.cloudworkers.company/ro doar ca mi-au trimis un mail in care imi ziceau ca au primit multe cereri si deocamdata pana se elibereaza un post eu raman pe lista de asteptare.

23 răspunsuri:
| REMiXPaLTaLK a răspuns:

1.Moderator de chat e una; 2. Operator de chat e alta; iar 3.Model de VideoChat e altceva. La punctul 1 si 2 site-urile de profil nu iti fa iluzii ca nu prea angajeaza romani si stai fara grija ca au oamenii lor recomandati si de incredere. Ce ti-a dat unul aici jos > cam4all.com = e site neactiv, iar JASMiN sau Live Jasmin or LJ cum al stiu multi este unul din cele mai tari site-uri de VideoChat pentru modele unde cele mai neperformante modele fac cel putin 500 dollari pe zi > http://www.livejasmin.com/en/girls/free-chat; http://www.livejasmin.com. Site-urile de VideoChat nu se dau in vant dupa romani, rusi, arabi, indieni, italieni, chinezi, nigerieni ca sa ai angajeze ca operatori, moderatori sau supervizori in chat online - DE CE? din cauza reputatie proaste ce o avem ca hackeri alaturi de multe alte tari enumerate mai sus ca sa nu mai pomenesc de Iran si Pakistan care sunt full de hackeri.

| Decebal91i a răspuns (pentru REMiXPaLTaLK):

Eu acum am aplicat ma o companie care chiar am verificat si e de incredere, dupa ce vor face din nou angajari ma anvajeaza deocandata in pus pe lista de asteptare. Dar care e diferenta intre moderator si operaror de chat nu e acelasi lucru?

| REMiXPaLTaLK a răspuns (pentru Decebal91i):

Moderatorul in chat are niste drepturi ca @admin, Operatorul are alte drepturi in chat ca @admin.
Moderatorul doar modereaza in chat anumite incalcari ale protocoalele din site cum ar fi sa zicem un user vorbeste urat cu un model de videochat XXX - atunci moderatorul al poate pune in ban-restictie 1 ora, 24 ore, 7 zile ori sa nu mai poata scrie in chat, ori sa nu mai poata scrie si sa aiba webcam si sunet activ sau full - ai poate restrictiona IP-ul indiferent daca acel user este user activ, are culoare si credit cumparat. Moderatorul este insa obligat daca face asta sa trimita un raport pe mail la un Operator @admin din staff, de obicei la operatorul care se ocupa ori cu platile online sau la cel care se ocupa cu supervizarea userilor si sa ai comunice cum ca un user a incalcat ceva reguli de buna-cuviinta in chat.Acel operator-supervizor analizeaza si poate mari restrictia pana la maxin 30 de zile dar nu mai mult si al v-a instinta prin mail pe acel user ca a incalcat regulile si ca poate intra din nou online in chat cu modelele dupa ce trece penalizarea. Moderatorii, Operatori de diferite ranguri si functii si Supervizorii nu au interes sa puna penalizari mari userilor fiindca astia le produc salariile. De obicei in chat ti se da un avertisment cu scris rosu si daca continui in prostia ta ti se restrictioneza pe o durata scurta 1 ora sau o zi dreptul de a scrie si a avea webcam si sunet activ in chat in public chat sau in privat. Doar pentru incalcari grave de regulament se baneaza pe termen lung cum ar fi > este interzis sa pui link-uri de alte site-uri concurente in chat, sa pomenesti numele lor sau sa publici date personale daca le stii cum ar fi numere de tel, email, etc. Acestea sunt grave si pot produce o restrictie pe termen foarte lung si permanenta pentru acel bad user si i se poate restrictiona si IP-ul pe individual. Unnele site-uri straine de videochat au Romania cu toate serverele si IP-urile banate pe acest motiv - se poate intra doar daca foloseti programe full de VPN. Site-urile au programe sofisticate si automate care fac restrictii automate dupa anumite cuvinte in chat - nu trebuie sa intervina moderatorul sa vada ce a scris un nebun in chat pe o camera la un model fiindca nu are timp fiind foarte multe modele si de aceea se foloseste si restrictionare automata. Moderatorii stau mai mult activi in camerele modelelor care produc cei mai multi bani fiindca asa este normal sa ai ofere fetei o protectie totala ca sa nu fie stresata, injurat si sicanata de niste labari care se freca in popo pentru cativa dollari, ha ha. Deci diferente intre Moderatori si Operatori de chat sunt ca functii si drepturi ce le au date in server - ei se numes @admin = admin simplu, @S-Admin = super admin si toti la un loc sunt RED ADMINI.

| Decebal91i a răspuns (pentru Experimentatul):

Nu doresc sa fac videochat! Cum spuneam am auzit ca sunt platforme care angajate strict doarca si operator de chat pentru asa ceva ( adica fara sa ma filmez doar sa discuti conversatii mai mult sau mai putin picante cu altii). Am gasit cateva astfel de companii dar cateva pareau a fi scam. La una am aplicat dar au toate posturile ocupate deja.

| Experimentatul a răspuns (pentru Decebal91i):

Am înțeles ce zici tu.
www.cam4all.com parca asa se numea.
Intr-adevar la început găsești +18 dar sus în căutare parca avea și chat cum vrei tu și chiar cu romani

| Decebal91i a răspuns (pentru Experimentatul):

Daca intru pe acel link pe mine ma pune sa platesc 286.95$

| nicolnico23 a răspuns:

Buna! Daca mai esti interesat te pot ajuta eu! Lucrez de un an ca si operator in limba romana, sunt foarte seriosi, plata se face saptamanal! Trebuie sa te inscrii aici: https://operator-flexibil.com? ref=RO101120

| Razvan1000 a răspuns (pentru nicolnico23):

Care e faza cu astia? Voi chiar credeti lumea proata? In josul pagini pe aceea platforma e o adresa din mijlocul oceanului. Culmea asta nu-i tot. Fix aceeasi adresa am mai gasit-o si pe alta platforma ( una lucru remote ).

| Razvan1000 a răspuns (pentru nicolnico23):

Ma refer la aceeasta adresa: Suite 23, First Floor, Eden Plaza Eden Island, Mahé, Seychelles. Repet. FIX aceeasi adresa ( FIX aia ca am verificat inca o data sa fiu sigur ) se regaseste si la platforma de operatori de chat Lucru Remote. Lamuriti-ma si pe mine care e faza? De ce exista 2 platforme, amandoua cu aceeasi adresa fictiva? Cand am vazut prima data lucru remote am fost putin suspicios, dar cand am vazut 2 cu aceeasi adresa fictiva... ceva nu e in regula... Ori imi explicati care e treaba cu problema asta, Ori am sa consider ca aveti ceva de ascuns si va raportez si va fac reclama negativa. Nu tu esti vinovata ( nu am eu nimic cu tine. Am cu aia care te platesc pe tine sau cine or fi aia care detin platformele)

| nicolnico23 a răspuns (pentru Razvan1000):

Normal ca nu am cu ce sa fiu vinovata, eu muncesc si sunt platita pentru munca depusa! Este un job care iti permite sa lucrezi din confortul casei si esti platit saptamanal! Tu nu asta cautai, un job flexibil pentru care sa fii platit? Daca ai intrebari referitoare la alte aspecte decat informatiile care le gasesti pe site, iti las o adresa de email unde poti cere lamuriri despre orice problema ai: info@operator-flexibil.com. O seara frumoasa sa ai!

| TheDeestroyer a răspuns (pentru Razvan1000):

Poti aplica cu incredere pe Operator Flexibil. Adresa aia este din afara fiindca au platforme in toata lumea si nu este o adresa fictiva. Sunt mai multe facilitati acolo, la fel cum toate cazinourile online au sediul in Malta. Aplica, fa-ti minimul de bani pentru transfer si o sa te convingi singur ca sunt ok. Succes!

| Decebal91i a răspuns (pentru TheDeestroyer):

Dar de ce are si Operator Flexibil si Lucru Remote aceeasi adresa?

| littlelittlecat a răspuns (pentru nicolnico23):

Salut. M-am inscris si eu recent pe platforma. Oare cum putem sa luam legatura? As vrea sa iti cer cateva detalii.

| MariaCernat31 a răspuns (pentru nicolnico23):

Am aplicat si eu doar ca tipa de trebuia sa ma invete atunci cand i-am spus ca fisierul deschis nu este trimis corespunzator si nu mi se deschide ma bloca. Imagineaza-ti cat de seriosi sunt.

| Raluka0001 a răspuns (pentru nicolnico23):

Buna Nico, te rog imi poti da instagramul tau sau un Facebook, ca vreau sa te intreb mai multe.

| Raluka0001 a răspuns (pentru nicolnico23):

Hei nico, te rog da mi instagramul tau sau Facebook. ceva, ca am intrebari legate de operator flexibil, te rog, vreau sa stiu daca e pe bune jobul!

| beella a răspuns (pentru nicolnico23):

Buna ziua,
Va rog sa imi spuneti daca mai lucrati ca operator, va rog sa imi detalii despre job si sa imi spuneti o medie de castig

| Bolbia a răspuns (pentru littlelittlecat):

Salut, ai ceva detalii despre aceasta platforma? Ma gandesc sa ma înscriu si caut informații?

| 7lrn7 a răspuns (pentru nicolnico23):

Buna ziua, nu este scam?

| Jai6Dar9 a răspuns (pentru nicolnico23):

Bună! Îmi poți spune cât timp a durat de când te-ai înscris și până te-au contactat?

| Aly_Alyna_1985 a răspuns:

Buna. Si eu am aplicat, dar sa stii ca trebuie sa scrii foarte mult si esti platit cu cativa banuti.e bataie de cap nu e ca si cand ai avea o conversatie normala tu trebuie sa ii scrii aproximativ 100-150 de cuvinte ca sa poti beneficia de bani. Succes

| Muscalu_Rocsana_1991 a răspuns (pentru Aly_Alyna_1985):

Buna.am aplicat si eu.cum iti fac platile? in contul bancar...ca am auzit ca bitsafe nu e asa sigur