| Anays1921 a întrebat:

Am avut 3 menstruații după contact sexual neprotejat. Pe 3 Aprilie fac 3 luni de la contact. Ultima menstruație mi-a venit cu o zi mai devreme si a fost cu cheaguri. M-a ținut 5 zile. Acum mi se pare ca linia de sub ombilic e mai închisă si sunt si balonata puțin. Am burta mică, nu umflata sau ceva

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Daca ai avut menstruatii in fiecare luna (adica 3) inseamna ca nu esti insarcinata. Semnele ar fi trebuit sa fie deja evidente daca erai (de obicei la doua saptamani dupa contactul sexual te apuca stari de rau, greata etc) iar menstruatia dispare complet. Probabil faptul ca ai suferit niste schimbari hormonale de la stres, o posibila raceala sau interactiune cu medicamente, ti-au schimbat consistenta menstruatiei. Ai zis ca ti-a venit cu o zi mai devreme, da-ti seama ca e vorba de doar o zi! exista foarte putine femei in lume care sa aiba fixul atat de regulat incat sa le vina in fiecare luna la data fixa. Dar daca totusi ai stat in dubii 3 luni (desi nu ai motive) de ce nu ti-ai cumparat un test de sarcina sa-ti faci si sa te linistesti?

| Anays1921 explică (pentru Lina1993):

Am facut 3, negative

| Lina1993 a răspuns (pentru Anays1921):

Si tot paranoica esti?laughing)