| JustMe2099 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat înainte cu câteva zile de presupusa ovulatie, el nu și-a dat drumul în mine. La nici o săptămână după am început sa mă simt putin aiurea, sa amețesc destul de des și sa mă doară burta în partea de jos. Acum, cu câteva zile înalte de următoarea menstruatie, am observat secretie vaginala pe lenjeria intimă, fiind putin mai diferită și aceasta apărând de obicei cu putin timp înainte de ovulatie și în timpul acesteia, nu acum, după ce mi-a apărut și atunci, s-a oprit și a început iar acum. E posibil sa fi rămas, chiar dacă simptomele au început asa de repede, la nici o săptămână de la contact?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Starile tale de disconfort descrise asa : ""La nici o săptămână după am început sa mă simt putin aiurea, sa amețesc destul de des și sa mă doară burta în partea de jos.""au o cu totul alta natura decat cele invocate de tine ca anuntand o sarcina si anume din urmatoarele motive; 1- momentul fecundarii ovulul nu a fost resimtit vreodata de vreo femeie, 2- primele semne ale existentei unei sarcini apar dupa varsta de 6-7 saptamani de la fecundare, 3- cu cateva zile inainte de menstruatie se pot produce secretii vaginale mai abundente care sunt considerate ca fiind normale sa se produca.Dar la o analiza/privire mai atenta vei constata ca aceste secretii difera foarte mult ca aspect si consistenta comparativ cu mucusul cervical produs in preajma ovulatiei. Deci in consecinta, simptomele descrise nu au nicio relevanta sau macar tangenta cu o ipotetica sarcina "existenta" in acest moment. Singurul in masura sa-ti raspunda intrebarilor si dilemelor tale intr-un mod clar, concis si edificator este partenerul tau de sex. El este singurul care poate garanta ca isi coordoneaza si isi stapaneste la perfectie ejacularea si in momentul sexului nu a scapat din greseala, neatentie sau lipsa de experienta, niscaiva spermatozoizi buclucasi in vaginul tau. Posibilitatea de a lua nastere o sarcina exista, insa care este probabilitatea de a se produce doar partenerul tau este in masura sa stie. Multa sanatate.

1 răspuns:
| Maria69marii a răspuns:

Câți ani ai?