| anonim_4396 a întrebat:

am avut o relatie cu un baiat cu un an mai mic decat mine, relatia a durat 7-8 luni, dar in ultimele saptamani era o atmosfera tensionata intre noi, nu mai mergeau atat de bine lucrurile. In acea perioada amandoi am gresit, dar greseli minore, nu vorbesc de inselat, jigniri si din astea. El a decis ca vrea sa puna punct relatiei, eu i-am zis sa mai incercam, dar degeaba. Nu am apucat sa ne terminam discutia aceea, de atunci a trecut mai mult de o luna fara sa vorbim. Il iubesc enorm de mult, simt ca face parte din mine, in timpul relatiei chiar am simtit ca a pus suflet si ca ma iubeste. Nu mai pot fara el, pe zi ce trece e tot mai greu. Ar trebui sa-l caut? Ce as putea sa-i spun? Sa-l sun sau sa-i scriu?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Las ca gasesti altul, asta e doar o simpla obisnuinta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce ai de pierdut? Daca iti este dor de el, cauta-l, poate simte la fel si e prea orgolios ca sa recunoasca. Dar nu iti face asteptari prea mari, daca sentimentele lui ar fi fost la fel de puternice ma indoiesc ca ar fi pus punct relatiei cu atata usurinta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

caută-l și spune-i ce simți.

| CristinaSNC a răspuns:

Daca iti va face bine cauta-l, iti sugerez sa vorbiti fata in fata. Spune-i ceea ce simti pentru el.