| dede_8838 a întrebat:

Am avut o relatie cu un baiat pe care il iubeam din tot sufletul si care a facut din mine tot ce a vrut fara sa ii pese de faptul ca tin la el. O sa am ocazia peste ceva timp sa ma intalnesc cu el. Ce as putea face pentru a-i da putin peste nas sa se simta si el respins, si umilit?

5 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Razbunare dulce razbunare! eu as spune ca nu ar tr sa faci asta. Ar trebui per si simplu sa anulzi intalnirea.

| Any_2443 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta si am fost cu un baiat pe care il doream enorm.Prima data cand l-am cunoscut nu prea ma baga in seama si in felul asta eu m-am incapatanat mai tare si l-am vrut. A fost plecat o perioada si cand s-a intors i s-a deschis un interes pentru mine.Eu am acceptat desi imi acorda atentie numai cu portia dar era singurul baiat care nu se lasa usor.Mereu il ascultam si faceam ce vroia el.In acel timp multi dintre prietenii lui ar fi vrut sa ma aiba.Cred ca s-au auzit vorbe si la urechile prietenilor lui ca eu as fi cu el si asta m-a deranjat mult deoarece apoi m-am trezit cu o gramada de probleme pe cap si multe vorbe(majoritatea dintre prietenii lui sunt scandalagii, traficanti de droguri, pesti etc). El acum este plecat din tara dar cand se va intoarce nici nu il voi mai baga in seama iar daca soarta va face sa ne intalnim pe undeva ii vooi spune ca este o jigodie de om si ca nu va mai avea niciodata parte de mine(nu suporta sa fie contrazis si mai ales jignit) si nu cred ca o sa ii pice bine.
Consider ca daca el te va vedea ca nu il bagi in seama si ca in fata ta el este un nimic nu cred ca se va bucura. Ignoral si lasa impresia ca tu ai aspiratii mai mari decat el.

| petronela_4784 a răspuns:

Nu e bine sa platesti cu aceeasi moneda...eu sincer, daca as fi in locul tau as fi draguta(chiar daca mi-ar fi extrem de greu) si amabila cu el. Motivul? Ca sa vada pe cine a pierdut! Aranjeza-te frumos, fii sigura pe tine si vorbeste-i frumos! Arata-i ca-i esti superioara dar nu prin fite, ci prin blandete si amabilitate!

| deea_9894 a răspuns:

Poi du-te in compania unui partener... cum ar fi un baiat ...si fa totul sa se simte gelos si umilit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa`te indiferenta.nu`i mai da atentie.nu`l mai baga in seama.crede`ma o sa il roada foarte tare happy!