| FetitSa a întrebat:

am avut o relatie cu un baiat timp de doi ani. din cauza certurilor din gelozie ne-am despartit si fiecare din noi s-a combinat cu altcineva. acum suntem aman2 singuri. eu il iubesc foarte mult.si de cateva ori am mai vorbit cu el pe mess. nu stiu ce si cum sa facsad. mi-ar placea sa ne impacam. dar nu stiu cum sa-l iau sau ce sa-i zic, cum sa ma comport etc. ce sfaturi imi dati? ( eu simt ca si el mai tine la mine. dar e in aceeasi postura cum sunt eu). ce sa fac crying?

8 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca il iubesti inca, de ce nu-ti iei inima in dinti si il intrebi fata in fata? E mai simplu.Nu iti fie deloc teama.

| ignore a răspuns:

Fai ceva ce ii placea inainte sa isi aminteasca de zilele cand erati fericiti.

| ContesaSiContele a răspuns:

Gandeste la rece de ce anume vrei sa fi iar cu el,daca esti sigura ca ai motive multe si intemeiate,vorbeste cu el, intreaba l ce are si el de gand daca a invatat ceva din toata chestia asta...cel mai bine e sa vorbesti cu el, poate v ati dat seama ce ati pierdut.
deci vorbiti aman2 pe mes dar e mai bine fata in fata. succes

| ramonaan a răspuns:

Spune-i ca mai sentimente pentru el si daca vrea sa va impacati.

| deutza_3778 a răspuns:

Intreba-l printr-un prieten.

Răspuns utilizator avertizat
| buhuhu a răspuns:

Cred ca l-ai atinge acolo unde trebuie ( in cazul in care te mai iubeste) daca i-ai aminti de clipele frumoase intre voi 2. sau sa-i spui k ti-e dor de vremurile in care erai cu el...gen din asteawinking

| Andreea_9936 a răspuns:

Fa-ti curaj si intreaba-l despre voi, despre relatia voastra, daca crede ca voi mai aveti vreo sansa dupa ce ati fost atat de mult timp impreuna si dupa ce s-a intamplat. Roaga-l sa iti raspunda sincerhappy Daca crezi ca si el mai tine la tine ai mari sanse ca relatia voastra sa continuie happy. Trebuie sa ai incredere in tine si vei reusi. Mult noroc!