| love66 a întrebat:

Salut.Am o problema ce o consider eu un pic grava....Am fost impreuna cu iubitul meu 3 ani, am avut relatii doar cu el in tot acest timp, el a fost primul baiat din viata mea.Acum ne-am despartit,si vreau sa incep o relatie noua cu un baiat,dar simt asta si mi-e frica sa mai am o relatie intima cu cineva,nu stiu care este cauza, dar nu pot cu altcineva, decit doar cu el.Am impresia ca n-o sa-i placa cum sarut, si multe altele....si cel mai tare mi-e frica ca o sa refuze sa foloseasca prezervativul, si voi ramine insarcinata, tin sa mentin ca e un baiat bun.Nu stiu de ce gandesc asa,dar va rog mult sa ma ajutati sa trec peste aceasta frica,dati-mi sfaturi cum as putea vb cu el,ce sa-i zic in legatura cu asta, cum sa ma comport, si multe altele.Dau funda pentru cel mai bun raspuns.Multumesc.

4 răspunsuri:
| DaRaspund a răspuns:

Http://www.mamicisicopilasi.ro/search/label/contraceptie uite si alte metode de protectie!
Nu trebuie sa-ti fie frica, daca este un baiat asa bun si te iubeste o sa te iubeasca si daca saruti bine si daca nu + ca astfel de chestii se invata. Stiu cum e dar crede-ma ca o sa fie bine iti spun din experienta.

| lastride a răspuns:

Ce n-as da sa te pot cunoaste in realitate.M-ai impresionat si as vrea sa te pot pune un pic pe picioare. Deci:

Nimeni nu este perfect. In viata trebuie sa fi respins ca sa ai succese. Oricine da gres.

Iesi si socializeaza, o sa scapi de frica asta.
Refuza prezervativul, refuzi sexul.
Frica de sarut o am si acum, este normala atunci cand iti place mai mult de cineva, este normal sa-ti fie frica ca nu o sa te ridici la asteptarile ei/lui.
Lasa frica, duce la izolare si timiditate grava. Socializeaza, de asta ai nevoie.

| love66 explică (pentru lastride):

Nu e mult pina a ne cunoastewinking

| dia54 a răspuns:

Buna, daca tine la tine si te iubeste nu are cum sa nu ii placa cum saruti si multe altele... pentru ca chestile astea ce le spui ar trebui sa il faca sa te iubeasca si mai mult. Iarasi chestia cu prezervativul e normal, orice tineri din ziua de azi o fac la fel, pentru a nu ramane insarcinate, boli.etc.Nu ar avea de ce sa se supere pe tine sau sa il deranjeze lucru accesta. Incearca sa te comporti cu el normal sa lasi ca lucrurile sa vina de la sine.