| LittleRose a întrebat:

am avut o relatie de aproximativ 5 luni cu un baiat.ne-am despartit deoarece am aflat ca a inceput o relatie cu o tipa (el e la scoala intr-un oras vecin) de acolo. spune ca a facut asta deoarece eu i-am gresit cu ceva,dar nu-mi spune cu ce.ei sunt impreuna de o saptamana,dar el inca tine la mine si a spus ca vrea sa se intoarca la mine, dar sa astept saptamana asta sa se desparta de acea fata.sunt sigura ca ea a intervenit intre noi, stiind ca el are o relatie cu mine si cine stie ce i-o fi zis ca sa-l determine sa ma banuiasca pe mine de ceva.ce credeti ca ar trebui sa fac?
p.s: fata este exact opusul meu ca fel de a fi, in sensul rau.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu este bine ca tu sa accepti rolul fetei de rezerva. Daca el a ales pe alta, ia-ti gandul de la el, pentru ca nu te merita.

| CrazzzyA a răspuns:

Prietenul tau (sau fostul) nu prea are incredere in tine. Mi se pare putin aiurea sa umble cu alta fata in timp ce inca era impreuna cu tine, iar faptul ca te pune sa astepti sa se desparta de ea ca sa poata sa se intoarca la tine mi se pare destul de deplasat.
Daca tu esti sigura ca nu ai facut nimic rau cu care sa-i gresesti asa cum zice el, atunci nu ai niciun motiv sa-l primesti inapoi. Practic te-a inselat, deci na, depinde doar de tine daca poti accepta asta sau crezi ca meriti ceva mai bun. Si chiar daca ar fi intervenit acea fata intre voi, dupa cum spui tu, daca el tinea cu adevarat la tine si ii pasa de tine nici macar nu o baga in seama. Deci gandeste-te mai bine, pentru ca tipul nu e asa de nevinovat precum vrei tu sa crezi.

| AtashiNoBakaDesu a răspuns:

Ce prostie de scuza. Deci tot tu i-ai gresit? Ok, sa zicem ca ar fi asa. Ar fi trebuit sa iti zica, si sa rezolvati problema. Eu nu cred ca i-ai gresit cu nimic, doar a folosit scuza asta ca sa te insele.
Apoi, e destul de ciudat ca atunci cand cineva e inselat/a, in loc sa dea vina pe persoana de care a fost tradat/a, tot timpul da vina pe cel cu care a fost inselat/a. Tipa aia are o parte din vina, dar daca el nu voia, nu te insela. Deci e mai mult vina lui. Baietii se pot abtine de la chestiile astea, nu e ceva ce nu pot controla. Doar ca unii nu vor sa se abtina.
Pai, eu zic sa vezi daca se desparte de ea. Oricum, daca va impacati, sa nu ai asa multa incredere in el, pentru ca nu prea merita. Daca in timp o sa iti castige increderea, tot respectul, daca nu... urat din partea lui.