| CameliaEle a întrebat:

Am avut o relatie de doi ani si fostul s-a despartit de mine fara motiv.In ultimele saptamani inainte de a se desparti de mine, a pus tot sufletul sa ma faca fericita..Nici nu a durat doua saptamani ca si-a gasit iubita.Asta inseamna ca nu m-a iubit? Acum am inceput sa uit fostul, nu mai am sentimente pozitive pentru el, nu il mai vreau inapoi si nici sa ne impacam. Insa tot visez ca fostul se intoarce la mine si ne impacam. Oare se va intoarce sau e o iluzie?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Eu cred ca lucruriile au stat altfel, iesea cu tipa de vremea cand statea cu tine, s-a simtit vinovat si a incercat sa se aproprie de tine mai mult, dar a inteles ca o iubeste pe aia, si pentru tine numai simte nimic de genu, si ti-a dat papuci. Si da, e o iluzie, in subconstientul tau, tu inca mai ai nevoie de el si nu l-ai uitat.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E mai mult o amagire.
Probabil iti doresti sa se intoarca la tine, subconstientul tau stie asta, si iti proiecteaza aceasta iluzie in vis.

| cristimihailov a răspuns:

E faptul ca esti singura...

Răspuns utilizator avertizat
| Eve011 a răspuns:

E o iluzie.
Comportamentul lui din ultimele doua saptamani se poate datora faptului ca a gresit fata de tine ( vorbea deja cu altcineva/ a iesit cu altcineva) si se simtea vinovat...e tipic barbatesc. Si are sens. tinand cont ca si a gasit alta iubita imediat.
move oooon