| alinaserban a întrebat:

Am avut primul meu contact sexual, a fost protejat. Baiatul a ejaculat pe mine, iar eu m-am sters cu un servetel, dar cu același servetel, fara sa-mi dau seama, m-am sters apoi de sange. Se poate să fii intrat spermă în vagin și să rămân însărcinată? Ajutor, vă rog.

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

Sa inteleg, ca inainte de a ejacula "pe tine", a scos prezervativul?
Nu poti ramane insarcinata, daca nu ejaculeaza in interiorul vaginului.
Daca nu esti pe la mijlocul ciclului menstrual(2-3 zile inainte si 2-3 zile dupa), cand se elimina ovulul si nu ai contact sexual(ca sa existe spermatozoizi), nu ramai insarcinata.
Deci, ATENTIE, cand ai contact sexual:doar 9-10 zile dupa menstra(care poate tine 3-4 zile) si 9-10 zile, inainte de urmatoarea menstra.Asta,daca ai un ciclu menstrual regulat de 27-29 zile.
SPERMATOZOIZII, in contact cu aerul, nu sunt viabili, poate sa traiasca doar cateva secunde. In vagin, traiesc 3-5 zile.
OVULUL, traieste 1-2 zile.
Ca sa afli mai multe lucruri, daca tot ti-ai inceput viata sexuala, cauta pe GOOGLE ce te intereseaza.De exemplu, tasteaza: spermatozoizi+ovule+procreere sau ce te intereseaza.

| alinaserban explică (pentru pietrean):

Da, l-a scos. Nu a ejaculat în interiorul meu. Sper să nu fie nimic, deoarece sunt foarte speriată. Sper să nu-mi întârzie ciclul menstrual. Mulțumesc.

| pietrean a răspuns (pentru alinaserban):

Nu ai de ce sa fii speriata.Nu ai cum sa fii insarcinata!
Daca foloseste prezervativul,poate sa ejaculeze in tine, ca sa te simti si tu implinita, multumita si mai ales satisfacuta(daca ai si tu orgasm).Asa, doar el se descarca sexual si nervos si asta nu mai este dragoste, ci doar isi satisface nevoile sexuale.Nu permite asa ceva! Trebuie sa fii si tu multumita sexual.

| alinaserban explică (pentru pietrean):

Îți mulțumesc, m-am mai liniștit. Dar voi fi complet liniștită când îmi va veni ciclul menstrual. Așa voi face, mulțumesc pentru sfaturi.

| pietrean a răspuns (pentru alinaserban):

Folositi mereu prezervativ! Poate sa-ti vina menstra(din diverse motive) si daca ramai insarcinata.Sunt si sarcini extrauterine(adica pe trompa) si sunt foarte periculoase, daca nu se descopera la timp(ca semn:ai dureri foarte mari).
Si inca odata:invata sa fii si tu respectata in relatiile sexuale.

20 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce înseamnă protejat?
Se poate să te speli cu apă și săpun, nu să te ștergi cu șervețele că doar nu ai făcut-o pe bancheta din spate a mașinii!
Nu este nicio sarcină dacă metoda de protecție a fost prezervativul.
Învață să te respecți!
Pa, pa.

| alinaserban explică (pentru Legiuitoarea):

Da, a fost prezervativul.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru alinaserban):

Bună din nou.
Dacă a folosit prezervativul de ce a ejaculat pe tine, că nu înțeleg?
Pa, pa.

| alinaserban explică (pentru Legiuitoarea):

Nu știu, pur și simplu s-a întâmplat.

| princess87 a răspuns:

Asta numesti tu contact sexual protejat? In fine, nu cred ca ai ramas insarcinata

| alinaserban explică (pentru princess87):

Da, am folosit prezervativul, dar el a ejaculat pe mine. Nu în interiorul vaginului.

| pietrean a răspuns:

Ai atatea raspunsuri, incat, ar fi politicos din partea ta, sa dai funda, raspunsului care te-a lamurit mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica si- scos prezervativul si a ejaculat pe tine, ai vazut tu cand si l-a scos sau ti-a spus el?

| alinaserban explică (pentru anonim_4396):

Am văzut eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru alinaserban):

Atunci nu ai cum sa ramai insarcinata deoarece sperma se altereaza la contact cu aerul

| Dragosdoar a răspuns:

Pai daca a fost protejat cum sa ramai insarcinata. Numai intrabari ''interesante'' la categoria asta

| khwewljewew a răspuns:

Nu cred ca ai ramas big grin. Dar sunteti cam prosti.

| SammiSchüler a răspuns:

Nu cred ca spermatozoizii au picioruse sa intre in vaginul tau :)).

http://connected2.me/xmisstake

| Nemesis2012 a răspuns:

Da binenteles, este foarte grav vorbeste cu parintii tai o sa te ajute!

| Neamtu_Lavinia_1997 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa faci un test dar totusi eu nu cred

| celentano1234 a răspuns:

Daca nu a ejaculat ÎN tine nu ai cum sa ramai insarcinata.winking