| AnghelFelix a întrebat:

Vă salut oameni buni.
As avea si eu nevoie de niste sfaturi.
Am avut o relație de 3 luni si 14 zile.
Eu 17 ani iar ea 15.
Totul a mers bine până când de la o perioadă încoace începuse sa-mi dea cu seen la mesaje și nu prea mai comunica cu mine atât de mult.
A zis ca vrea să luam o pauza...Sa ne despărțim!
Incerc să rezolv problema pe loc nu reușesc. Incerc după o săptămână nu reușesc.
A început să vb cu mine rece si mă consideră un străin.
Nu a uitat tot ce a fost între noi.
Ea pur si simplu a zis ca vrea să fie singură, liberă și nu mai vrea pe nimeni, nu m-a parasit din cauza ca s-a pus cu altul nu, pur si simplu nu a mai vrut.
Eu mereu ii aratam ca o iubesc in fiecare zi ii aratam că țin la ea...dar nu stiu de ce a renunțat.
Toată lumea MI-A spus să renunț...ca nu ma merita si la cum imi vorbește de rece cu mine n-ar mai TREBUII să o bag in seamă dar eu NU VREAU SĂ RENUNȚ! Am sanse sa ma împac cu ea pentru ca niciodată nu i-am făcut rău și știe bine asta!
Si m-a iubit mult dar din păcate nu stiu ce a făcut decizia asta!
I-am lăsat o pauza de o lună de zile, dar de azi vreau să îi vb in fiecare zi. Deși știu că nu va vb cu mine de plăcere trebuie totuși să acționez până nu o câștigă altul!
Am pus prietenii să vb cu ea si nimic! Degeaba...degeaba o iau cu complimente. Pur si simplu trebuie să o abordez bine de tot! Dacă devin iar interesant pentru ea se va întoarce la mine! Sunt sigur! Am șanse să mă împac cu ea ca stie ca am fost băiat bun pentru ea!
Ma ignoră...m-am intalnit cu ea si ma ignorat mult!
Cum trebuie să o abordez fiind asa situatia? Eu mereu i-am făcut bine si niciodată nu m-am rățoit pe ea! Mi-am cerut mereu iertare pentru nimic practic nu i-am făcut ceva rău!

Ce să vb cu ea? Cum să vb? Ce subiecte interesante sa ii vorbesc ca să îi aprind interesul față de mine? Trebuie să o fac să mă placă și să vrea să vb mereu? Cum trebuie să o abordez fiind situația aceasta?
Va rog am nevoie de sfaturi urgente!

Nu e supărată pe mine
Si numai vb cu aceiasi placere sa vb cu mine!
Dar am șanse totuși că nu să despărțit de mine dintr-un motiv grav
CUM TREBUIE SĂ PROCEDEZ de acum încolo? Ce să ii vb? Cum să vb cu de acum incolo? Cum o fac să ma placa iar?
As vrea să-i fac o vizită Surpriză.să-i duc un trandafir rosu! E o idee bună?
As dori mult sfaturi vă rog. Vreau să mă împac cu ea PREFER SĂ NU RENUNȚ!

Răspuns Apreciat de Editori
| siriusblack98 a răspuns:

Pai tu fiind atat de disperat dupa ea ca un catelus care se tine dupa stapanul lui, nu o sa mai ajungi in veci o figura interesanta in ochii ei.O sufoci.Deja te are si poate face ce vrea din tine, nu mai reprezinti o provocare.Problema este la tine.Am inteles ca esti baiat bun si etc dar trebuie sa tii si tu cont ca e o copila de 15 ani care se plictiseste imediat de ceva.Tu fa ce vrei.Continua sa o bagi in seama facandu-te de rahat.Dar asa nu o vei mai avea vreodata.Singura ta sansa minima de a o recuceri este sa o ignori total.Chiar si daca iti scrie sa-i raspunzi rece si sec.Atunci ii vei starni atentia si curiozitatea.

4 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Doua zicale:
1. Dupa femei si dupa tren sa nu alergi niciodata: vin altele.
2. ragoste cu de-a sila nu se poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 luni jumate nu se poate numi macar o relatie, amice. Sa stii si tu.

| plmnko a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce trebuie sa se intample ca sa poti spune ca ai o relatie cu cineva?

| anonim_4396 a răspuns (pentru plmnko):

Ce inseamna o relatie serioasa dupa mintea mea sucita. Buna intrebare. Multi ar zice ca atunci cand apar sentimentele, se poate numi o relatie. Eu nu prea cred. Eu cred ca atunci cand esti dispus sa faci sacrificii, o poti numi o relatie. Si prin sacrificii nu ma refer la ceva banal ca " nu am iesit o noapte cu baietii ca sa stau cu ea ".

| plmnko a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar ca sa ai o relatie si atat cu o persoana trebuie sa treaca mai mult de 3 luni jumate de cand ai cunoscut persoana respectiva si ati inceput sa faceti diverse chestii impreuna?

| devilshelp a răspuns:

In primul rand sa nu mai fii asa disperat. Inteleg ca o iubesti si ca vrei sa fii cu ea, dar nici in halul asta. Fata normal ca nu se intoarce la tine daca ati capiat-o si tu si prietenii tai. Da-i spatiu si fii mai indiferent, poti sa incerci chiar sa o faci geloasa. Sper ca nu ai luat-o in nume de rau, dar chill

| Deliaaa2003 a răspuns:

In primul rand, invata sa scrii pentru ca eu chiar m-am chinuit sa descifrez ce ai vrut tu sa zici pe acolo.In al doilea rand, ar trebui sa i arati ca nu ti pasa. daca stai sa te tii atat dupa fundul ei si ii arati ca esti bun cu ea si ca nu i ai facut niciodata rau nu e tocmai cel mai reusit mod prin care s o faci sa te placa iar