| Alexandru0301 a întrebat:

am avut si eu o relatie de 2 ani si 8 luni cu fata pe care inca o iubesc foarte mult. Ne-am despartit de aproape 2 luni din vina mea deoarece nu mai ieseam cu ea asa ca inainte si petreceam foarte putin timp impreuna cam 2-3 ore odata la 2 zile. Ea mi-a zis ca vrea sa ne despartim deoarece nu mai simte nimic pentru mine si de cand ne-am despartit nu mai sunt eu, sunt tot timpu suparat si nu stiu ce as putea face ca sa ne impacam. Mi-am recunoscut greselile, i-am cerut iertare si i-am zis ca am sa ma schimb( sa renunt la orgoliu, egoism) dar ea nu crede ca m-as putea schimba. Ea mi-a zis ca sunt doar promisiuni in zadar dar eu stiu ca nu-s in zadar promisiunile mele. Am mai vorbit cu ea despre acest subiect, iar ea mi-a raspuns ca s-ar chinui dandu-mi o a doua sansa deoarece sentimentele nu mai pot aparea inca o data si acum nu stiu ce sa mai fac. Eu cred ca daca cineva nu a gresit atat de grav (sa fi inselat sau ceva de genu) ar cam merita o a doua sansa pentru a-i dovedi acelei persoane ca s-a schimbat in bine si nu o sa mai faca acea greseala. Va rog ajutati-ma cu un sfat cum sa procedez ca sa ma impac cu ea Precizez ca este prima mea relatie

5 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu ai nici o vina,pur si simplu ea nu te mai iubeste,ti-a spus clar ca nu mai are sentimente pentru tine,va trebui sa te resemnezi si sa cauti si tu iubirea in alta parte,asa e viata,nu poti iubii pe cineva la nesfarsit,sunt situatii cand te mai si plictisesti de o persoana,nu ai ce face,nimic din ce vei face tu nu o va mai aduce inapoi, poate sa zicem din mila va ceda putin dar vei ajunge sa o enervezi si oricum ar fi o astfel de relatie din mila nu rezista, las-o sa isi vada de drum si tu la fel, acest capitol s-a incheiat, cauta pe altcineva cu care sa te simti bine si sa fii fericit

| Alexandru0301 explică:

Stiu dar cand am vorbit atunci cu ea si i-am zis ca imi schimb radical comportamentul fata de ea...dar ea a evitat sa-mi zica daca o sa-mi mai dea o sansa

| Felys a răspuns (pentru Alexandru0301):

Pentru ca de fapt nu vrea, dar evita sa te raneasca mai tare

| Alexandru0301 explică (pentru Felys):

Stiu dar eu simt ca inca mai tine la mine dar ascunde foarte bine acest lucru....si daca voi primi o sansa eu stiu ca nu o voi mai dezamagi deoarece am invatat din greseala care am facut-o

| Alexandru0301 explică:

Stiu dar eu simt ca inca mai tine la mine dar ascunde acest lucru. Si daca imi v-a acorda o a doua sansa eu stiu ca nu o voi dezamagi deoarece am invatat din greselile care le-am facut.