| Ana917193 a întrebat:

Am avut ultimul ciclu menstrual pe 25 Oct pana pe 29. Pe 5 și 9 noiembrie am avut un act sexual neprotejat, cu ejaculare interna. Dacă am făcut dus după pot rămâne însărcinată? Care sunt șansele sa rămân?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Cata inconstienta... dusul nu foloseste cine stie ce, pentru ca atunci cand ejaculeaza este probabil ca sperma sa patrunda in uter in decurs de cateva minute de la ejaculare si este imposibil sa ajungi cu jetul de apa acolo. Daca aplicatia este personalizata e cliclul tu menstrual si iti zice ca erai in perioada fertila, e clar ca este posibil sa ramai. Este si prea tarizu sa mai iei pastila de a doua zi, daca ai facut acelasi lucru deja si pe 5 noiembrie.

| Ana917193 explică (pentru StefanChriss):

Nu este vorba de inconștiență. Sunt conștientă de ce s-a întâmplat, ba chiar el își dorește foarte mult un copil. Eu nu sunt atât de nerăbdătoare dar dacă voi rămâne îl voi păstra! Voiam doar sa știu din pura curiozitate.

| StefanChriss a răspuns (pentru Ana917193):

A, ok. Atunci nu e stres. Daca stai cateva zile pe aici pe site, iti faci o idee de ce am reactionat asa laughing)

| Ana917193 explică (pentru StefanChriss):

Stai liniștit. Stau pe site de mult și am înțeles răspunsul tău. De asta am ținut sa te pun în tema despre ce este vorba?

| Ana917193 explică (pentru StefanChriss):

Mulțumesc pentru răspuns! :*

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sansele sunt de 50%, respectiv poti sau nu sa ramai insarcinata.

| Ana917193 explică (pentru Ioandelasal):

Am o aplicație care îmi calculează perioada fertila. Și pe 9 eram în perioada respectiva și ma gândesc ca sunt șanse foarte mari sa rămân.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ana917193):

Atunci sunt sanse de peste 50%.

| piSsuletZ a răspuns:

Deci ai sanse extrem de mari sa fii insarcinata, doar sa fii printre acele femei care raman mai greu insarcinate, altfel te poti considera deja insarcinata.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Da, ar putea sa fie sanse sa ramai.

Faza cu dusul... nu are legatura absolut deloc.

| Emilian65 a răspuns:

Șansele de a rămâne gravidă sunt mari.

| UnulSimplu312 a răspuns:

90% depinde de fertilitate