| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un avort, menstruația a venit normal dar în loc să îmi tina 5 zile a ținut doar 2. Mi-ați putea spune de ce?

Răspuns Câştigător
| Julia92Anna a răspuns:

Esti batut rau de tot in cap! Avort spontan nu inseamna ca si-a provocat avortul pur si simplu a fost ceva in neregula cu sarcina si a pierdut-o! Nu a facut ea nimic! Poate ca fata chiar isi dorea copilasul! Si nu ai de unde sa stii daca a facut-o sau nu protejat! Nu toate metodele sunt 100% sigure.Stiu chiar femei care au ramas insarcinate si aveau sterilet(din nou, daca stii ce este ala, dar ma insel ca vad ca nici avort spontan nu stii ce este, desi te umfli in pene ca stii).Asa ca tine-ti raspunsurile tale inteligente pentru tine!

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Dupa efectuarea intreruperii de sarcina exista posibilitatea ca din cauza stresului acumulat, glandele endocrine din organism sa nu-si fi reluat activitatea normala si din acest motiv sa nu se fi produs decat o cantitate mica de hormon estrogen si drept urmare s-a format/dezvoltat un ENDOMETRU foarte subtire, mic, anemic, lipsit de consistenta. In momentul destramarii unui astfel de endometru va rezulta o cantitate mica (foarte mica) de menstra, care fiind putina a putut fi eliminat din organism rapid printr-o menstruatie foarte scurta. In mod sigur urmatoarea menstruatie se va produce intr-un mod asemanator/apropiat de cele avute anterior. Multa sanatate!

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Daca ai facut avort si ai fost constienta de ce faci ai facut cea mai mare greseala. Gandeste-te la copilasul acela, era viu, era al tau, ii batea inima, iar tu l-ai omorat. Daca ai facut asta ar trebui sa regreti.
Daca ai avut o pierdere de sarcina imi pare sincer rau.
Pentru ambele cazuri te poate lamuri medicul ginecolog, nu uita de consult.

| cristi10grei a răspuns:

Depinde de organizmul fiecaruiea, din cate am citit eu si am auzit pe unele le tine 5 zile o saptamana depinde pote o sa mai ai niste scurgeri usore

Răspuns utilizator avertizat