| anonim_4396 a întrebat:

Am avut un contact sexual cu prezervativ cu prietenul meu.Prezervativul l-am pus corect, vaginul meu era lubrifiat, totul era ok.In timpul sexului, s-au auzit niste pocnituri, dar am crezut ca este de la vagin, pentru ca vaginul mai face sunete...A terminat in mine.Asta s-a intamplat acum o saptamana.Acum trebuia sa-mi vina ciclul si nu a venit. Dupa 3 zile de actul sexual, am inceput sa am niste secretii usor maronii, urat mirositoare, dar au durat vreo 3 zile au trecut si si-au revenit la normal.Pot fi insarcinata?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pocnituri? Probabil au sarit sigurantele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai oferit informatiile strict necesare pentru a se putea formula un raspuns obiectiv si catusi de cat corect si anume :
-- la terminarea actului sexula prezervativul era INTREG/INTACT si a ramas inca suficient de bine fixat pe penis?
-- sperma ejaculata a ramas in interiorul prezervativului sau a ajuns in vagin?
-- care este caracteristica/tipul principal al ciclului menstrual si anume este REGULATA sau NEREGULATA?
-- cu cate zile inainte de ziua de incepere a menstruatiei a fost intretinut actul sexual amintit?
Doar daca vei raspunde precis la aceste nelamuriri, doar atunci dupa ce vor fi cunoscute raspunsurile, se va futea formula un raspuns cert si mai ales obiectiv si probabil si corect. Multa sanatate!

| OanaDima a răspuns (pentru corbulalbrosu):

1.Pai nu stiu daca s-a spart.Prezervativul a ramas pe penis.
2.nu m-am uitat la prezervativ dar prietenul meu a zis ca era spermawinking
3.neregulata
4.7 zile inainte. Ieri trebuia sa-mi vina ciclul :,)

| corbulalbrosu a răspuns (pentru OanaDima):

Acum 8 minute | OanaDima explică (pentru corbulalbrosu):
1. Pai nu stiu daca s-a spart.Prezervativul a ramas pe penis.
Raspuns : Prezervativul ramane pe penis chiar si daca se aparge. Este absolut imposibil ca partenerul de sex sa NU isi dea seama, sa observe in momentul in care la sfarsitul actului sexual scoate prezervativul de pe penis daca mai este intreg/intact sau daca este rupt.
2. nu m-am uitat la prezervativ dar prietenul meu a zis ca era sperma
Raspuns : In mod logic si normal, prietenul tau a putut sa vada ca exista sperma in prezervativ numai daca prezervativul era INTREG. Si in acest caz, era imposibil ca sperma sa fi ajuns in vagin, caz in care este exclusa posibilitatea de formare a unei sarcini nedorite.
3. neregulata
Raspuns : Daca ciclul menstrual este de tipul NEREGULAT in acel caz este cu totul/100% IMPOSIBIL sa se poata stabili care va fi lungimea ciclului menstrual ca numar de zile si din acest motiv devine absolut IMPOSIBIL sa se poata stabili data/ziua in care va incepe/porni urmatoarea sangerare menstruala.
4. 7 zile inainte. Ieri trebuia sa-mi vina ciclul :,)
Raspuns : Fiindca ciclul tau menstrual este detipul NEREGULAT, aceasta afirmatie de-a ta : ''Ieri trebuia sa-mi vina ciclul :,)'' poate fii 100 adevarata dar tot la fel de bine si 100% gresita/falsa.
Fiindca s-a observat si constatat pe baza a nenumarate observatii directe ca sangerarea menstruala are o desfasurare anormala sau mai atipica in multe situatii atunci cand ciclul menstrual este de tipul neregulat se poate aprecia/presupune ca sangerarea slaba amintita care a pornit dupa trecerea a 3 zile de la sex si care s-a desfasurat/a tinut 3 zile a reprezentat de fapt menstruatia propriu zisa. In urma/pe baza analizei efectuate dar si a rationamentului prezentat, se poate presupune ca in conditiile existente NU s-a putut forma si instala o sarcina in uter si ca atare nici NU poti fi insarcinata. Multa sanatate!

| OanaDima a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Aia nu era menstruatie de 3 zile sad

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Trebuia sa verifici prezervativ după partida de sex. Chiar dacă a ejaculat în tine in prezervativ.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Probabil ai o infecție sau iti întârzie