| Zaharia_Victor_1995 a întrebat:

Acum 2 zile am facut sex cu prietena mea, toate cele bune pana mi-am dat drumul in prezervativ si am mai stat cam 30 de secunde in ea,dupa care am terminat actul sexual,eu am crezut ca a curs putina sperma din prezervativ pe langa vagin sau in vagin,nu stiu,in fine, si am luat la o ora jumatate dupa actul sexual pastila de a 2 a zi,Escapelle, oare e vreo sansa sa ramana insarcinata?
Eu am 16 ani iar ea are 15 ani(intreb si aici sa fiu sigur,de pe internet reiese ca nu ramane insarcinata, dar sa fiu sigur)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai/ati procedat in mod complet IRESPONSABIL, sau mai bine zis intr-un mod absolut IMBECIL deoarece atat posibilitatea cat si probabilitatea de a se fi putut forma o sarcina a fost practic in proportie de peste 97% INEXISTENTA si IMPOSIBILA. Sperma ejaculata in balonasul colector al prezervativului NU poate sa treaca printre penis si prezervativ, sa urce spre baza penisului, sa se scurga in exterior si pe urma in acest mod sa ajunga in vagin. PRACTIC un astfel de "scenariu" ESTE IMPOSIBIL. Pastila contraceptiva Escapelle a fost folosita absolut INUTIL si prin folosirea acelei pastile nenorocite ai/ati reusit "performanta" sa-ti dereglezi ciclul menstrual pe termen lung. Este posibil ca dupa 4-7 zile de la administrarea pastilei sa inceapa o sangerare slaba si de scurta durata de circa 1-3 zile, care va reprezenta o reactie adversa a organismului, deci nu va reprezenta o menstruatie autentica. Iar in cazul in care sexul a fost intretinut intr-o zi situata in afara perioadei fertile, atunci cand formarea unei sarcini ar fi fost imposibile, iresponsabilitatea voastra devine cu atat mai grava. In mod sigur nu ramane insarcinata dar la fel de sigur va avea de suferit in urmatoarele luni. Multa sanatate! Probabil vei avea nevoie de o astfel de urare.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Saraca copila... la 15 ani sa ia *** ala de bomba hormonala

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a fost protejat, este imposibil sa ramana gravida. Deci, ai pus-o sa ia pastila de a doua zi, degeaba.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu ramanegravida, dar nu o mai pune niciodata sa ia pastila d-aia. E foarte periculoasa si probabil a luat-o degeaba, ca oricum nu se intampla nimic.

| Zaharia_Victor_1995 explică (pentru Necunoscut112):

Am zis mai degraba acu 50 de lei decat o pensie alimentara si scutece laughing

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Zaharia_Victor_1995):

Copile se pare ca nu reusesti sa-ti dai seama cat de imbecil ai procedat fiindca sunt absolut convins ca tu ai "obligat-o" sa foloseasca acea pastila nenorocita. Celor ca tine ar trebui prin lege sa li se interzica sa intretina contacte sexuale pana cand nu cunosc perfect/precis in ce mod se poate produce o sarcina.

| Mann_Rreal_1986 a răspuns:

Cam neglijent dar sunt sanse de 90% sa nu ramana insarcinata, oricum pe viitor sper ca vei fi mai atent