| gabitza_5735 a întrebat:

este o poveste mai lunga, dar o sa incerc sa ma fac inteleasa...acum 2 luni am avut contact sexual neprotejat, luna trecuta mi-a venit o sangerere doar 1 zi, apoi la o saptamana mi-a venit menstruati.iar luna aceasta mi-a intarziat 4 zile ciclul! am facut un test si a iesit negativ. oare exista vreo posibilitate sa fin insarcinata?

3 răspunsuri:
| sandra2012 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata din moment ce menstruatia vine in continuare. Poate e doar o dereglare hormonala de moment care va trece. Mai poti repeta testul de sarcina pentru linistea ta dar nu uita data viitoare: protectie si apoi la joaca fiindca odata chiar vei ramane insarcinata iar daca nu-ti doresti copilul respectiv iti ruinezi intreaga viata.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Buna!
Din moment ce tu nu ai m-ai intretinut relatii sexuale neprotejate de acum 2 luni si menstrutia ti-a venit dupa o saptamana de la acea sangerare nu ai cum sa ramai insarcinata.Cu siguranta este vorba despre o dereglare hormonala. Ca sa te simti tu m-ai sigura m-ai fa un test de sarcina.
Succes.

| coco64 a răspuns:

Poate e doar o dereglare hormanala. Stai calma! Nu cred ca ai ramas. Dar, daca iti mai intarzie 5 zile du-te la un cabinet si fa-ti testul de sarcina de sange! Ala nu da gres niciodata! Testele astea tip barza nu sunt chiar asa sigure pe cat par.