| iubareatza30 a întrebat:

Am cunoscut de curand un baiat. era chiar genul meu si imi spunea ca ma place, ca ii place cum gandesc, sunt frumoasa, si multe altele, dar dupa ce am vorbit o noapte intreaga pe mes si imi spunea ca ii place mult de mine si i, am spus si eu ce simt pentru el mi-a spus ca nu o sa ma dezamageasca si o sa vorbim a doua zi, pe langa toate astea mi-a spus si ca a suferit doi ani dupa o persoana. Mi.au spus mai multi prieteni de.ai lui si chiar si fratele sau ca acest baiat ma place dar a doua zi m-a dat pe invisible si o saptama nu am mai vorbit dar dupa acea saptamana am vorbit si i.am spus sa fie sincer si sa imi spuna ce simte si atunci si.a cerut scuze si mi-a spus ca el inca mai tine la o persoana si nu vrea sa ma faca sa sufar, si in noaptea aia era putin ametit de la bautura... Deci nu am mai vorbit. Toata lumea imi spune ca lui chiar ii place de mine dar nu stiu ce s-a intamplat cu el... Ce credeti? Ce credeti ca i s-a intamplat? Sa las lucrurile asa, sau sa mai vorbesc odata cu el? Funda pentru un raspuns sincer si bun!happy

Răspuns Câştigător
| ɱɨƙӭ a răspuns:

Buna andrutza30!

Pai..probabil el chiar tine la tine, mai vorbeste cu el si clarifica lucrurile, dar. stii cum se spune, omul cand e beat spune adevarul asa ca incearca sa-l faci sa nu se mai gandeasca la acea persoana si apropiel de tine.

Bafta! happy

6 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Hey there.

Sorry... Nu tine la tine. El tine la tipa din trecut, la imaginea persoanei aia etc.
Ti-a recunoscut-o si el. Este foarte nobil din partea lui ca ti-a zis asta dar... sa fim seriosi vorbele sunt ieftine. ati vorbit toate astea pe mess. IN timp ce tu ii spuneai ca il iubesti pe putea sa se uite la pozele pe care le are cu fosta si sa vorbeasca cu tine. Nu iti face sperante aiurea. sunt destui tipi care au capul pe umeri si mintea inca intreaga. nu trebuie sa fii tu mama ranitilor si sa il vindeci ppe nenea asta. (ceea ce au impresia cei din jurul lui ca poti face)

Sfatul meu:
Nu te lasa atrasa intr-un joc stupid care nu o sa iti aduca decat suferinta.

Have fun,
PT

| loOveeep a răspuns:

Daca te vrea te cauta daca nu te cauta nu tea vrut niciodata deci, nu mai face nimic timpul va rezolva totul, le va rezolva pe toate daca te cauta fii indiferenta: indiferenta ii omoara pe oameni! o sa te doreasca din ce in ce mai mult si nu o sa se mai comporte cu tine asa si daca o sa te intrebe ce ai atunci ii poti spune ce ai pe suflet happy iti urez bafta si multa iubire :* te pup

| Kitty3D a răspuns:

Probabil e genul de baiat care pune repede la suflet. Totusi 2 ani sa suferi dupa cineva e destul de mult, dar apreciez faptul ca nu a vrut sa te faca sa suferi si tu.
Incercand sa il faci pe el sa se simta bine ai putea sa te ranesti singura, mai dai putin timp. Sfatuieste-l sa isi faca "ordine" prin sentimente vorbeste deschis cu el asta e singura solutie dupa parerea mea.
Fa-l sa inteleaga ca daca fata aceea nu a fost interesata de el in tot timpul acesta [ 2 ani ] de ce ar fi acum?
Sper ca te-am ajutat.
Mult noroc! :*

| LittleMe a răspuns:

La betie se spun cele mai sincere cuvinte. Dar mai e ceva, atunci cand un baiat e beat, el se crede in stare ca se poate combina cu o fata la intamplare. Din pacate, tu ai fost acea fata. sad Gandeste logic, el inca mai tine la o persoana dar te place pe tine. Te`a bagat pe invisibil si nu mai vobeste deloc cu tine. Tu crezi ca el a avut intentia de seriozitate de la bun inceput? Si eu daca m`as imbata m`as da la toate fetele din lista mea.Imi pare rau, sincer... Uneori, noi, baietii, putem fi niste animale. A-NI-MA-LE! Imi pare rau pentru tine, sincer!

| spydeybwa a răspuns:

Sincer eu iti zic sa nu il cauti sau ceva de genu daca te-a placut cu adevarat o sa te caute in continuare big grin

| teccno a răspuns:

Andruța, una e să-ți placă o persoană și alta e să fi îndrăgostit la culme. Din moment ce tu i-ai ''șoptit'' sentimentele tale față de el, nu sunt prea sigur că le-a pus la suflet. Probabil după trauma suferită (după fosta) și-a găsit un refugiu provizoriu în tine, în sufletul tău. Avea nevoia să fie afectuos cu cineva.

Mai vorbește cu el, nu știu ce să zic. Eu sunt genul de băiat mai romantic care, după o traumă gen ''mi-a fugit frigideru` de acasă și sunt mortolog după el'' mă ascund în spatele unor fapte chiar și vorbe. Încet încet, situațiile de genu` se pot transforma lejer în povești de dragoste but... who knows happy

Keep in touch!