| Ancaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o problemă. Ieri m-am certat cu crush, un baiat de la mine din clasă.
In principiu, ne-am certat pentru ca eu îi spusesem mai demult ca il plac și am vorbit cu un prieten, care stie că imi place de acel baiat si eu i.am spus prietenului meu că nu mai sunt prea atrasa de crush, pentru ca el si asa nu ma place (nu a spus.o el, ci am presupus eu) și el, acum ceva timp (aprox. 1 an) era atras de o fata din clasa noastră, care il avea pe "vino-ncoace", adică avea forme. El mi-a spus că ar trebui sa mai incerc, poate ma place, si eu i.am spus ca nu mai are rost... Dupa cateva minute, intra iar pe mess si ma intreaba : "Auzi? Dar tie iti place de X?"(colegul meu de banca, vorbeam destul de des cu el, si el a presupus ca ne placem) si eu i.am spus ca nu, ca nu sunt atrasa in niciun fel de el. Si i.am spus ca el oricum e cu fata aceea pe care o plăcea crush acum ceva timp in urmă. Daaar, prietenul asta al meu stia ca eu vorbesc cu colegul meu de banca fix de la crush! Si i.am spus prietenului meu să.i transmită crushului meu (adică, vărul lui, ce coincidență, nu-i așa?!) ca nu am cum sa am o relatie cu al meu coleg de banca, din cauzele precizate mai sus. Prietenul meu, adica varul lui crush i-a spus crushului meu că nu are de ce să.si mai faca sperante ca va avea o relatie cu fata aceea pentru ca ea este intr-o relatie cu alt baiat. Si de aici crush a inteles ca eu sunt geloasa pe acea fată și mi-a spus să nu mă mai bag in viața lui aiurea. A spus.o intr.un mod cam dur, zic eu, adică mi-a zis "să ai grijă când iti mai deschizi gura aia" și "ia.o ca pe un avertisment". Si, curioasă fiind, dacă n-ar fi fost doar avertismnet, ce mi-ar fi facut. El a încercat să o dea cumva mai bine, și să zică "nu măi, doar un sfat mai pe intelesu' tău", iar cu acest "pe intelesu' tău" am incercat să-l enervez din nou. Si i.am spus "da acum ma faci si proastă?" Si el a zis că nu, ca am inteles eu gresit ș.a.Dar am trecut peste asta. I.a cerut fratelui lui sa.l ajute, să.i de un sfat, sau cv, pentru ca i.a dat fratelui sau screenshot cu *conversatia lui cu mine. Eu i.am spus ca nu e ok sa-i dea conversația noastra si altcuiva. Precizez ca eu am aflat ca i.a trimis captura de ecran chiar de la fratele lui, care mi.a trimis mesaj după.
Bon, dupa toată chestia asta, mi-a spus așa : "Gata. S-a terminat." Si eu l.am intrebat "ce s-a terminat?" Si el mi-a zis sa incheiem subiectul. Am zis "ok. Incheiem subiectul, daca vrei." Si dupa ce am zis asta, m-a intrebat : "și? Ce mai zici?" I.am spus ca nimic interesant. L.am intrebat si eu pe el si mi.a raspuns.
Nu am rămas certați in asa fel incat sa nu ne mai vorbim. Lui, pare sa-i pese de mine, dar nu stiu exact ce e in mintea lui...
Cand am vorbit cu prietenul meu, adică varul lui Crush, mi-a spus ca nu am de ce sa ma tem, are toate motivele sa ma placa, sunt deșteaptă, arat bine, deci e ok si pe interior si pe exterior. Si mi-a spus ca nu vrea sa jigneasca pe nimeni, dar cel putin, mie nu.mi cad sprancenele după ce fac duș laughing
Acum, nu ma laud cu nimic din cele spuse. Va rog sa-mi raspundeti sincer, poate mai exista persoane care au trecut prin asta, sau care imi pot da un sfat bun. Ce credeti? Mă place? Nu mă place? Ajutați-mă, va rog, cat mai repede!
[Fără hate, pls]
Dau fundă și vot celui mai bun raspuns!

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ar trebui sa vorbiti fata in gata, sa lamuriti lucrurile, fara intermediari.

| anonimooouuuusssellle a răspuns (pentru Andreeush):

Mersi de raspuns, dar totusi, ce crezi? Ma place sau?

| Andreeush a răspuns (pentru anonimooouuuusssellle):

La cum se comporta nu cred.

| anonimooouuuusssellle a răspuns (pentru Andreeush):

Ok. Mersi. Am aflat intre timp de la prietenul ala al meu ca i-a spus ca nu par a fi sincera cu el si nu e prea sigur... Mulțumesc mult!