| Ilovesomeone a întrebat:

Am cunoscut un baiat si maine duminica mergem la un film. L-am cunoscut prin intermediul unor prieteni. Si nu stiu daca sa platesc eu consumatia sau el. Eu am auzit ca baietii platesc consumatia. Dar imi este rusine sa-l las pe el sa plateasca. Stiu ca este o intrebare cam stupida dar ce sa fac? Imi puteti da niste sfaturi?
Dau fundita.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, platiti fiecare ce consuma sau jumatate/jumatate. Este nepoliticos ca baiatul sa plateasca mai ales daca nu va cunoasteti suficient de bine.

| mona a răspuns:

Asa ar fi frumos sa plateasca el consumatia, oricum poti sa te oferi sa dai si tu ceva[daca ca cu bun simt o sa refuze]

| rOckx3 a răspuns:

Scoate banii, şi vezi dacă e finuţ va zice că plăteşte el, dacă nu, plăteşte tu, şi gândeşte-te bine dacă vrei sau nu să fii cu el

| EddiWeed a răspuns:

Eu nu ti'as plati nici o consumatie.fiecare trebuie sa isi plateasca ce consuma!

| Aayan a răspuns:

Buna. In primul rand, sincer, nu ar trebui sa.ti bati capul cu probleme de genu. In al 2-lea rand, daca nu te simti confortabil sa iti plateasca el, plateste-ti tu singura si el lui. Iar daca va insita, accepta.
De regula, asa e. Baiatul plateste. Insa totul depinde de tine. :* Mult succes si distractie placuta! >:d

| nessayaR a răspuns:

Buna.Cred ca pentru inceput ar trebui sa isi plateasca fiecare consumatia.

| Legirl a răspuns:

Cand e vorba sa se plateasca, scoate totusi banii, dar daca insista si se ofera el sa plateasca, accepta, nu e mare lucru happy