| octavian23 a întrebat:

Buna am o intrebare am cunoscut o fata prin intermediul unei prietene dar eu sunt ordox iar ia e pocaita nu stiu as putea fi cu ia daca avem religi diferite vb cu ia tot timpu pe mess la telefon dar nu stiu cum sa procedez nu stiu ce sa-i zic daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi plz sunt un baiat sincer nu beau nu fumez is linistit

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Bogadan, nu stiu ce varsta ai, dar eu am 33 de ani si m-am ars cu o pocaita. Sfatul meu sincer, este las-o balta. Cauta o fata de religia ta. Vei avea parte de o mare dezamagire si e pacat. Oricat v-a incerca ea sa te imbrobodeasca sau promite, nu te incurca cu ea. Vei regreta. Sincer. Poti face ce doresti cu viata ta, dar nu face asa ceva. Te va obliga pana la urma sa ii urmezi in religia ei. Gandeste-te, vei dori sa faci asa ceva? Succes!

2 răspunsuri:
| zippit a răspuns:

Pai hai sa iti explic pocainta nu este o religie toti trebuie sa fim pocaiti asta am invatat de la un preot asa ca nu ai de ce sa iti faci griji

| lunguadelina a răspuns:

Eu sunt catolica dar am si prietene pocaite si iti spun ca mai sincere persoane nu am vazut. Cand sunt cu ele nu vreau sa gresesc nici macar un pic.Am mers la adunare la ei (la biserica)si mi-a placut.Cand am iesit am vrut cu adevarat sa fiu mai buna.Cred ca o sa ma dau la religia lor. Daca esti serios cred ca te va accepta.Mult succes!