| anonim_4396 a întrebat:

Buna! Am doua probleme si nu stiu cum sa schimb asta.
Ma plictisesc repede de baieti, dupa 2-3 saptamani deja imi trece de ei si vreau sa cunosc altii si problema a doua, sunt atrasa in principal de baietii fara experienta, imi place sa fiu eu prima fata din viata lor.

Cum as putea sa devin si eu serioasa? Sa am o relatie serioasa?

Răspuns Câştigător
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti tanara traiesteti viata la maxim nu deveni carpa de sters pe jos si sclava cratitei intr-o relatie serioasa

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Daca asa esti tu construita, nu prea ai ce sa faci. Iti poti controla actiunile, dar nu si ceea ce simti.
Uneori ne schimba timpul si eventual unele experiente marcante, dar de cele mai multe ori, "esenta" noastra nu se schimba pe parcursul vietii.

| ania a răspuns:

Sa nu mai cauti nici o relatie pana cand vei dori sa te casatoresti.Sa te rogi Creatorului xs la timpul pe care El il considera potrivit sa te anute sa gasesti persoama care El stoe ca ar fi potrivita pentru ti e pentru casatorie.Pana atunci sa cauti sa il cunosti cat mai bine pe Dumnezeu, e cea mai fascinanta si nepmictisitoare persoana.

| MarianWLF a răspuns:

Degeaba intrebi cum ai putea sa devii serioasa, daca nu iti doresti asta. Din cate observ te simti bine fiind asa. Nu ai nevoie de metode prin care devii serioasa, pe noi poti sa ne intrebi dar nu rezolvi mare lucru.
Imi place cum sunt acum, sau simt nevoia sa termin cu prostiile?
Daca simti nevoia sa fii serioasa, o stii tu si te schimbi, fara sa iti spuna nimeni, fara pareri din partea altora, cum simti, asa faci.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand vei mai creste si te vei maturiza, vei fii mai serioasa si vei acorda mai multa atentie acestor lucuri.

| Goete a răspuns:

Si de ce vrei sa devii serioasa? Mai distreaza-te un timp, apoi iti ramane o viata sa fii serioasa

| LordCristobal a răspuns:

Nu ești neapărat neserioasa daca te plictisești de băieți repede, probabil acei băieți nu ți-au cucerit inima sau nu te-au dat așa tare pe spate în așa fel încât să te îndrăgostești de ei și să ai o relație de lungă durată.
Și să știi că ai respectul meu pentru îți plac băieții fără experiență, multe tratează băieții fără experiență că pe niște gunoaie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Să nu te schimbi că vei ajunge să fi cu un ratat.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Pai asa ești cu Adevărată asta ești cu Adevărat nu poți schimba Adevărul și cine ești cu Adevărat.