| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile eu si prietenul meu am facut dragoste pentru prima data (eu 17 ani, el 19, eu fiind virgina). M-a durut extrem de tare desi eram foarte uda si am incercat la primul numar de vreo cateva ori dar nimic, apoi s-a ridicat din pat si si-a dat drumul departe de mine, dupa a fost la baie, si-a facut nevoile si-a luat boxerii pe el si s-a pus in pat langa mine. Timp de 20 de minute nu am mai incercat asta si ne-am sarutat si dulcegarii din astea, apoi am incercat din nou, ma durea foarte foarte tare si aveam picioarele incordate, a reusit doar sa-si introduca partea superioara a penisului si am inceput sa sangerez, nici la al doilea numar nimic, i-am facut oral si apoi s-a dus in baie sa-si dea drumul, apoi eu mi-am facut un dus sa ma relaxez si el si-a luat iar boxerii pe el. De data asta am asteptat o ora si 10 minute, apoi la al treilea numar cu mare durere a reusit sa-l introduca pe tot, a dat de cateva ori dar cum ma durea foarte tare i-am spus sa se opreasca. El s-a oprit, s-a dus in baie sa se termine si apoi si-a dat drumul dupa care se intoarce la mine, ma saruta si imi spune sa ma duc si eu la baie si sa ma straduiesc sa urinez pentru ca creaza un ambient acid si elimina orice indoiala ca eu sa fi ramas insarcinata, nu si-a dat deloc drumul langa mine. Apoi am mai stat impreuna, ne-am plimbat prin parc, cum fac indragostitii. A doua zi cand ne-am vazut am facut doar un numar si m-a durut si de data asta dar mai putin decat inainte si si-a dat drumul intr-un servetel, departe de mine. Seara am avut scurgeri de sange si un lichid, si aveam foarte mari dureri in partea aia. El nu si-a dat drumul in mine sau langa mine, intrebarile mele sunt: este posibil sa fi ramas insarcinata? Nu am folosit nici o metoda contraceptiva (si mentionez ca asta s-a intamplat la o saptamana dupa ce mi-a trecut ciclu). Cu lichidul preseminal este posibil sa ramai insarcinata? Si faza este ca ma doare foarte tare, este din cauza ca timp de 3 ore am tot incercat? Pe langa asta eu nu am simtit nici o placere, zero absolut. Doar faptul ca prietenul meu a fost un dragut si un atent, si mi-a placut momentul intim nu si cand m-a penetrat..este normal? Nu ar fi trebuit sa simt un minim de placere a doua oara?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care a urinat suficient de mult si ca atare jetul de urina a fost suficient de puternic incat sa antreneze intreaga cantitate de sperma ramasa in uretra probabilitatea de a ramane sperma in continuare se reduce considerabil.In consecinta depinde daca a urinat si cat de mult insa aproape intotdeauna exista/mai ramane posibilitatea de a ramane sperma care sa se amestece si sa contamineze lichidul preejeculator. Daca prietenul tau are intr-adevar acele probleme/angoase in privinta folosirii prezervativului, avea datoria sa te protejeze folosind ovule spermigene, Pharmatex sau ContraceptM care ofera o protectie apropiata/similara cu cea oferita de prezervativ si in cazul dezvirginarii ajuta prin cantitatea mare de lubrefiant in care se transforma de fapt dupa dizolvare in vagin. Nu ai ce face pe moment decat sa speri ca totul va fi bine si ca eu am apreciat gresit modul in care s-a comportat prietenul tau. Multa sanatate.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca sexul de dezvirginare a avut loc asa cum mentionezi " (si mentionez ca asta s-a intamplat la o saptamana dupa ce mi-a trecut ciclu)", o saptamana reprezinta 7 zile + 3-4 zile de MENSTRUATIE (probabil) = 10-11 zile minim, adica inceperea perioadei fertile in cazul unui CICLU MENSTRUAL de 28 de zile, astfel ca in acest caz PROBABILITATEA de sarcina este destul de mare putand fi apreciata de pana in 35-50%, deoarece cu toate precautiile de care a dat dovada iubitul, aproape sigur a ajuns sperma in vaginul tau. Acest lucru probabil/putea sa se intample datorita faptului ca pana in momentul in care a reusit penetrarea totala adica pana la a 3-a incercare, el a ejaculat deja de 2 ori si in cazul in care nu a urinat dupa fiecare ejaculare in uretra a ramas de fiecare data o cantitate mai mult decat suficienta de sperma vascoasa lipita de peretele uretrei dar care dupa trecerea a circa 10-15 minute treptat devine fluida si incep incet incet sa se scurga/prelinga din uretra direct in vagin de obicei o perioada si de 1-2 ore. Avand in vedere aceste aspecte, teoretic probabilitatea de a fi ajuns sperma in vagin este foarte mare. 1. ) Spre stiinta voastra in cazul femeii urina nu trece prin vagin deci acest indemn de-al lui este complet gresit/eronat: "si imi spune sa ma duc si eu la baie si sa ma straduiesc sa urinez pentru ca creaza un ambient acid si elimina orice indoiala ca eu sa fi ramas insarcinata", deci este fals si inutil un astfel de procedeu. 2.) Este indicat ca dezvirginarea sa fie executata INTOTDEAUNA cu folosirea prezervativului deoarece penetrarea devine mult mai usoara, lina, fina dincauza lubrefiantului special de pe el si de remarcat ca se reduce durerea foarte mult dupa unii cercetatori chiar la mai putin de 1/4 fata de durerea resimtita cand ne se foloseste prezervativul si cel mai important dispare si teama de a se produce o sarcina. 3. ) Niciodata nu se intretine un nou act sexual inainte de disparitia completa a durerii din zona vulvar- vaginala. Chiar si procedand astfel durerea va reapare si va fi prezenta pe parcursul unui numar imposibil de anticipat/precizat de acte sexuale ulterioare.

| Emilian65 a răspuns:

Dupa atatea incercari cu dureri este normal sa nu simti nimic. Daca incercarile de penetrare au fost neprotejate si ejaculari exterioare, este posibil sa nu fi ramas gravida.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Nu pot sa inteleg de ce nu ati folosit nicio metoda de contracptie. Da in lichidul seminl este posibil sa se gaseasca spermatozoizi si exista practic o posibilitate sa ramai insarcinata. Una mica dar exista. Ca nu ti a placut e normal daca zici ca ai avut dureri destul de mari. Asteapta sa se vindece si apoi ai sa vezi ca o sa ti placa.

| BibiMilano a răspuns:

Dupa ce se va vindeca durerea o sa ti placa si din ce in ce mai mult pe parcursul timpului si stai linistit daca el nu s-a terminat in tine nu esti insarcinata nu ramai asa usor insarcinata daca isi dadea drumul in tine era cazul sa te ingrijorezi

| anne3798 a răspuns:

@corbulalbrosu chiar asa mare este procentul ca eu sa fi ramas insarcinata? El dupa primul si al doilea numar a fost la baie sa urineze, iar dupa al 3-lea gata ne-am imbracat...El a spus ca exista posibilitati minime ca eu sa fi ramas insarcinata avand in vedere ca nu am avut nici un contact cu sperma, si ca din lichidul preseminal este aproape imposibil. Partea care ma sperie este ca am "facut" 3 numere, si mi-e teama sa nu fi ramas urme de sperma. Refuza sa foloseasca prezervativ pentru ca a avut niste accidente cu fostele lui si prefera sa se bazeze doar pe el. Inseamna ca va trebui doar sa astept. Multumesc mult de raspunsuri.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru anne3798):

In cazul in care a urinat suficient de mult si ca atare jetul de urina a fost suficient de puternic incat sa antreneze intreaga cantitate de sperma ramasa in uretra probabilitatea de a ramane sperma in continuare se reduce considerabil.In consecinta depinde daca a urinat si cat de mult insa aproape intotdeauna exista/mai ramane posibilitatea de a ramane sperma care sa se amestece si sa contamineze lichidul preejeculator. Daca prietenul tau are intr-adevar acele probleme/angoase in privinta folosirii prezervativului, avea datoria sa te protejeze folosind ovule spermigene, Pharmatex sau ContraceptM care ofera o protectie apropiata/similara cu cea oferita de prezervativ si in cazul dezvirginarii ajuta prin cantitatea mare de lubrefiant in care se transforma de fapt dupa dizolvare in vagin. Nu ai ce face pe moment decat sa speri ca totul va fi bine si ca eu am apreciat gresit modul in care s-a comportat prietenul tau. Multa sanatate.