| crdffa13 a întrebat:

Buna, am facut sex cu iubitul meu si s-a terminat in mine si am luat pastila escapale, pe 2 am avut contactul sexual si pe 14 trebuie sa-mi vina ciclu, sunt sanse sa fi ramas gravida?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Numai dumnezeu stie, ca sunt si marje de eroare.
Oricum, ciclul nu-ti va mai veni la date fixe de acum inainte, cel putin 3-6 luni, vei avea dereglari mari din cauza Escapelului, care asta face, iti da tot sistemul hormonal peste cap!

| YouandI a răspuns:

La 2 săptămâni de la actul sexual să îți faci un test de sarcina, daca tot stați cu grija și cu beleaua pe cap nu era mai ieftin sa cumpărați niste prezervative decât pastila de a 2-a zi? Era și mai SIGUR!