| AnaMaria2008 a întrebat:

Am facut sex cu prietenul meu in data de 26 decembrie si a ejaculat in mine. dupa am luat pastila de a 2 a zi si in 02 ianuarie mi-a venit menstruatia. Este posibil sa fiu insarcinata?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu putem stii asta, nici macar nu stim daca erai in perioada fertila in 26 dec.
Faptul ca ai luat pastila ti-a declansat un ciclu la o data cu totul intamplatoare.
Din 2 ianuarie pana azi 15 feb. sunt 44 de zile si nu ti-a mai venit ciclul? Poate faci un test de sarcina sa verifici acum daca este pozitiv.
Oricum, pastila de a doua zi da tulburari masive ins istemul hormonal si nimeni nu stie cand va mai veni urmatorul ciclu.

| AnaMaria2008 explică (pentru Violleta2022):

Nu mi-a mai venit de atunci din 2 ianuarie. In decembrie mi-a venit ciclul in 6 si s-a terminat in 12. Nu am ciclu regulat. Sa iau un test de sarcina?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AnaMaria2008):

ESte problema ta daca vrei sa nu sa-ti faci un test.