| alexaaa_2760 a întrebat:

Duminica dimineata adica pe la 2.am avut contact sexual.si si-a dat drumul in mine... a asteptat pana sa facut dimineata si prietenul meu s-a dus sa ia pastina si duminica seara adica pe l 6-7 am luat pastila. la 2 saptamani mi-a venit menstruatia e posibil sa fiu insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Intrebare aceasta este normala pana in momentul in care, chiar si cu pastila, menstruatia iti intarzie. Dar, in cazul tau, menstruatia a sosit si grijile au plecat. Venirea menstruatiei este semnul care te ajuta sa respiri mai lejer, liber.

5 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Daca ai luat'o a doua zi nu ar trebui sa fie nicio problema. Uita'te si tu pe prospectul de la pilula sa vezi exact dupa cate ore isi face efectullaughing

| Papusik a răspuns:

Daca ai luat pastila nua i cum sa fii insarcinata.

| Juliiee a răspuns:

Este important, in schimb, sa le iei corect si sa mai stii niste lucruri suplimetare despre ele; banuiesc ca medicul de familie, ti-a dat toate informatiile de care ai nevoie, astfel ca tu sa le utilizezi in siguranta.
Poti ramane insarcinata, si daca nu pot aparea alte efecte negative. Inainte sa iei pastila, trebuie sa te informezi. happy

| Soreatsa a răspuns:

Nu este posibil! Poti sta linistitahappy

| syberia a răspuns:

Nu