| alexandramaria000 a întrebat:

Buna am facut sex cu prietenul meu in prima zi de la terminarea ciclului si a ejaculat in mine exista sanse sa fi ramas gravida?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Depinde de tipul ciclului menstrual dar mai ales de lungimea acestuia. In cazul in care ciclul menstrual este foarte scurt fiind de 21sau 22 de zile. In acest caz ovulatia se produce in a 7-a respectiv a 8-a zi si ca atare PERIOADA FERTILE incele din a 3-a sau a 4-a zi a ciclului, inca din timpul zilelor de menstruatie. De asemenea si in cazul in care ciclul menstrual este extrem de dat peste cap si dereglat, se poate intampla ca ovulatia sa aiba loc foarte devreme, chiar cu incepere din ziua 7-a a respectivului ciclu menstrual. In concluzie raspunsul corect se poate formula numai daca sunt prezentate toate caracteristicile ciclului menstrual. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca esti in perioada fertilă da, poti rămîne, totul depinde de cit de norocoasa esti.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici ...Nu este posibil sa ramai gravida.

| adolescenta2002 a răspuns:

Poti ramane oricand nu numai in perioada fertila

| EroulDePeTPU2002 a răspuns:

Da