| NobodyD a întrebat:

Heii TPU sad ! Am facut-o cu prietenul meu in seara asta pentru prima data (adica eram virgina) si nu mi-a curs niciun pic de sange. De ce?

Răspuns Câştigător
| cHoCollaTeFllory a răspuns:

Buna. Nu te ingrijora, 90% dintre fete nu sangereaza la primul contact sexual.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cHoCollaTeFllory):

Nici chiar 90%, sa fim seriosi!
In jur de 20% cum a spus si dna Brigaela, dar nu 90%, fiindca asa ar parea o anormalitate sa sangerezi.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din fete nu sangereaza la deflorare. Unele fiindca nu au himen (din nastere), altele fiindca au himen elastic acre se va rupe doar la prima nastere vaginala, altele fiindca au un himens ubtire si prost vascularizat care se rupe fara sangerare.

| raspunz a răspuns:

Este perfect normal, se întâmplă ca unele fete să nu sângereze. Uneori himenul nu se dezvoltă deloc sau e micuț și nu e bogat vascularizat ca să sângereze. Alte fete au un himen care s-a rupt deja, în urma activităților sportive sau a folosirii de absorbante interne. Nu trebuie să-ți faci probleme în legătură cu asta.

| Amelya02 a răspuns:

Scuze ca intreb, dar cati ani ai?

| vladmR a răspuns (pentru Amelya02):

Data nasterii: 6 Iun 1996 scrie la profil.

| alinbrd a răspuns:

Ai himenul foarte elastic(e foarte bine) sau prietenul tau prezinta anumite dimensiuni scazute la "instrument"

Răspuns utilizator avertizat
| monykutza a răspuns:

Nu este neaparat sa iti curga sange.
depinde de fiecare fata si de fiecare organism

| NooNamee a răspuns:

Nu curg la toate fetele... stai linistita... nu'i fel de problema happy