| Loredana1997 a întrebat:

Buna am facut sex cu un prieten acum 4 zile, ma doare burta putin, si m-am speriat, apropo nu s-a protejat dar cand i-a venit a scos, s-a sters asa si dupa am mai continuat, as putea sa raman insarcinata? cryingdoamne fereste.

12 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Evident ca poti ramane insarcinata chiar daca nu ejaculeaza in vagin.
Exista lichidul preejaculator care poate contine spermatozoizi si in plus poti contacta vreo boala cu transmitere sexuala, de ce nu va protejati?
Acum trebuie sa astepti sa treaca 3 saptamani de la contact si sa-ti faci un test de sarcina, poate esti norocoasa si iti apare menstruatia pana atunci.

| JohnnyBi a răspuns:

Stii proverbul ala "cand nu-i cap, vai de picioare"? stii de lichid preejaculator si ca acesta contine spermatozoizi la maturitate sexuala? sau faptul ca ejacularea are loc cateva secunde si pana nu urineaza ramane sperma pe tractul urinar? si corpul va forta sa iasa acea sperma fie prin urina fie prin contractii musculare? sarcina usoara

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

CLAR DAAA... dupa contactul sexual neprotejat si ca un simptop a instalarii unei sarcini apar dureri abdominale acum depinde poate fi si de la o raceala o iritatie sau durerile menstruale de obicei durerea menstruala cu cea a instalarii unei sarcini se confund dar cand e cazul de o sarcina in curs de instalare mai apar si sangerari usoare.

| xCrazyGirl a răspuns:

Mda, cred ca e clar, este un lichid care iesi inainte sa ejaculeze si poate contine spermatozoizi. nu stiu sper sa nu fii ramas insarcinata la 16 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite raspunsul la intrebarea ta :
http://www.tpu.ro/......te-tinere/

+ nu uita de lichidul preejeculator care contine o cantitate suficienta, de sperma, ceea ce duce la o eventuala sarcina.
Ai grija, fa un test de sarcina dupa 2-3 saptamani sa fi sigura si nu te stresa.

| Emilian65 a răspuns:

Daca doar s-a sters fara sa faca pipi si sa se spele cu apa calda si sapun, sunt sanse foarte mari sa fii gravida.

| baTTLe4uTr a răspuns:

In curand nu veti mai fi prieteni. Intreaba-l de acum unde ar pleca in vacanta happy

| neutrino a răspuns:

De ce nu?

| sofisis a răspuns:

Da. Poti ramane insarcinata. Mai ales daca doar s-a sters, dupa care ati continuat.

| lex79 a răspuns:

Da. dar simptomele NU APAR dupa 4ZILE?

| lex79 a răspuns (pentru Ioana_Alina_1995_FblC):

Dureri dupa 4zile? mai degraba are o indigestie sau ii vine ciclu sau o ovula.

instalarea sarcinii nu se petrece mai devreme de 7zile.deci nu va aparea nici o sangerare sau durere provocata de o eventuala nidatie mai devreme de aceste zile.

| Ioana_Alina_1995_FblC a răspuns:

Dupa placere mai vin si responsabilitati. Mai ales ca ai 16 ani, de ce nu este recomandat ca copii, minorii de varsta ta sa intretina relatii sexuale, trebuie sa mai stea in banca lor pentru ca uite ce se poate intampla, acum daca esti gravida tiai stricat singura copilaria. Noroc sa ai!